Wpis z mikrobloga

@kejterprywatnie: Linuksa instalujesz bardzo łatwo. Dodatkowo możesz dla większości dystrybucji pobrać Live CD co po uruchomieniu z płyty pozwoli tobie przetestować system (czy wszystko działa jak należy i czy podobają się tobie okienka). Instalacja systemu to jakieś 15-20minut maks na współczesnym sprzęcie. Steama instalujesz jako paczkę .deb (więc polecam coś co wspiera ten system pakietów - jak Ubuntu-pochodne w tym Linux Mint).

Gra chodzi bardzo dobrze. Są oczywiście problemy (ale to
@kejterprywatnie: zalezy jaki linux. debian - raczej trudno. ubuntu - bajka. wlasnie instalowalem w poniedzialek

1 pobierasz obraz i wgrywasz na pendrive
2. uruchamiasz kompa z pendrive, wybierasz 'try ubuntu'
3. uruchomi sie caly system z pendrive
4. bawisz sie i patrzysz czy wszystko dziala
5. jak sie podoba, klikasz ikone "install on disc"
6. podajesz kilka banalnych rzeczy: jak sie nazywa user, gdzie mieszkasz, kraj (potrzebne dla strefy czasowej i
@xxx_PrzybyL_xxx: albo coś nie ogarniam, albo...
z taką kartą i dajmy na to w miarę porządnym i5 na windzie (mówie z własnego doświadczenia/zaobserwowane) jest w miarę stałe 300fps ze spadkami do 250
Inna sprawa, że ustawione maxfps, więc twój wynik niewiele mówi
da się tam gdzieś przy okazji sformatować dyski ?


@kejterprywatnie: da sie. masz trzy opcje do wyboru:

1. zainstaluj zamiast obecnego systemu - wtedy sam zformatuje dyski
2. zaisntaluj obok systemu istniejacego - sam przeskaluje partycje by zrobic miejsce
3. zaawansowany podzial - wtedy sam bedziesz mogl zmienic rozmiary partycji, formatowac, tworzyc nowe...
@kuskoman: Nie do końca wiem jak to wyjaśnić... ale wydaje mi się, że na Win gra odwołuje się jakby bezpośrednio do pewnych funkcji rysujących - na linuksie są jeszcze pomiędzy jakieś dodatkowe wywołania - coś mi tak się kojarzy z odległej prezentacji Valve.