Wpis z mikrobloga

da ktoś rady co do smd, by za wcześnie tego nie zepsuć?


@adamj57: ale to takie dość odległe od "małego smd" - te pady mają chyba raster 1mm ? Toż to kawał nogi, w porównaniu do takiego np TQFP144 ...
Lutujesz normalnie lutownicą, nawet transformatorówką pójdzie ;)
Łapiesz sobie na narożnik albo jakiegoś wybranego pada (dobrze jak to jest GND), jak bardzo boisz się przepięć i elektrostatyki to potem lutujesz Vcc.
tak przy okazji, dowiedziałem się że od lutego będzie dostępne


@mich_al: U majfrendów czy w bardziej oficjalnym sklepie? A tak przy okazji, to nie wiecie może (dodam @adamj57) cz będą inne płytki, łatwiejsze do obsadzenia na płytkach prototypowych? Jak widzę tutaj będą problemy. Są pady więc albo dzika pajęczyna albo dedykowana podstawka jak na zdjęciu + trochę lutowania.
@kwanty szczerze to nie wiem, prawdopodobnie sam moduł będzie sprzedawany w takiej postaci jak na zdjęciu (nazwa kodowa ESP-WROOM-03), będzie też rozróżnienie na wersje z układem ESP31 (jeden procesor) oraz ESP32 (dwa procesory), tylko nie pomylcie tego z nazwą całego modułu, który będzie nazywać się właśnie ESP32.
Skończyłem lutować, wydaje mi się że wszystkie połączenia ok, tyle że układ zachowuje się, jak by ciągle dawano mu napięcie w formie fali prostokątnej, resetuje
@adamj57: Może zwarłeś jakieś pady podczas lutowania? Uruchamia się, ustawia "wyjścia", stwierdza przeciążenie i zdycha. Albo napięcie zasilania jest za małe - odpala wifi, pobiera więcej mocy, spadek napięcia jest za duży i reset.

Jest jeszcze opcja, że dostałeś taki skomplikowany zamiennik 555 ;-)