Wpis z mikrobloga

@Wyrewolwerowanyrewolwer: @Drail: Na razie mam dostęp do sdk, dokumentacji sdk, dokumentacji urządzenia i pinów, panowie z Espressif mówią że niedługo będzie oprogramowanie AT a potem lua. Jak ktoś będzie chciał, to sdk jest, więc własny soft można na niego napisać. Do sdk mogę wam linka dać, pozostałe rzeczy są na razie tajne
@mich_al: na razie nie ma softu, to jest jeszcze beta, ludzie dopiero go dostają, ta integracja z Arduino IDE dość późno się na ESP8266 pojawiła i nie jest kompletna :/
@adamj57: Zawołaj jak będziesz mógł coś więcej napisać :-) Bardzo interesują mnie kwestie nisko-mocowe, a w szczególności zrobienie termometru (DS18B20) + transmisja wifi co 15-30 minut a wszystko zasilane 2xAAA z czasem pomiędzy ładowaniami >1 rok.

Edit: oczywiście standalone, bez Arudiono.
@kwanty: nie ma problemu, myślę, że jak już się trochę pobawię to napiszę o tym na blogu (LINK), jakieś filmiki nakręcę, ale i tak pewnie na mirko będę wrzucał na bieżąco pod #esp32 jakieś ciekawostki/postępy prac.
@adamj57: ale Ci zazdroszczę! Ja jestem ciekaw jak z prądożernością modułu, zasięgiem i stabilnością, a także chciałbym zobaczyć jakąś przykładową aplikację z wykorzystaniem bluetooth i wifi. No i zdjęcie w jakiejś dobrej rozdzielczości.
@adamj57: Jak Ty się załapałeś na "jedną z 200" płytek :)

A czy już wiadomo, czy będzie oficjalne IDE (jakieś Arduino-like albo wtyczka do Arduino) czy nadal oficjalnie będzie to raczej jako peryferie łączone do hosta a jako platforma stand-alone będzie wymagała rzeźbienia i hakowania?
@kwanty: Raczej IDE nie uświadczymy, choć o ile dobrze pamiętam są takie plany, wiem też, że testerzy są zachwyceni płytką i być może ktoś IDE/wtyczkę napisze :)
Jak się załapałem? Proste - trik marketingowy - napisałem, że mam bloga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kwanty odpowiadając na drugie pytanie już po dostępnej wam dokumentacji pinów, mocy procesora i innych szmerach bajerach można powiedzieć, że celują zdecydowanie w mikrokontroler stand-alone, tyle że o wiele lepszy wydajnościowo od arduino i bardziej skierowane do profesjonalistów (programowanie low-levelowe)