Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy sprawa jest.

TL;DR: chce złożyć komputer biednej rodzinie i potrzebuje procesora (AM2/AM2+), pamięci DDR2 oraz obudowe. Więcej info poniżej.

Obok mnie za ścianą wprowadziła się już z 2 lata temu samotna matka z trójką dzieci. Dwie bliźniaczki, które chodzą do 4 klasy podstawówki oraz chłopak, który chodzi do 6 klasy lub 1 gimnazjum. Jakoś tak. Ogólnie biedna rodzina. W sensie, że nikt tam nie głoduje, ale o jakichkolwiek przyjemnościach oprócz tych najprostszych (typu telewizor), nie mają co marzyć. I byłoby mi to w sumie wszystko jedno, bo takich rodzin w Polsce jest wiele, ale mimo tego, że nie mają praktycznie nic, to jednak dzielą się wszystkim czym mogą. Czasami przynoszą mi jedzenie. Ciasto jak upieką. Ot tak, bo kiedyś np. pożyczyłem drabinę lub pilota do bramy wjazdowej. Tak samo podzielą się opłatkiem w Wigilię czy przyjdą z życzeniami w Sylwestra. Biednie, ale z kulturą. Często ludziom zamożnym niestety tego brakuje.

Czasami te bliźniczki przychodzą do mnie wieczorem, by im coś znaleźć i wydrukować z neta. Wiadomo, teraz bez komputera w szkole (i ogólnie) jest ciężko. Szczególnie jak zadania są typowo na wyszukanie informacji. Więc pomyślałem, że może by im złożyć jakiś byle jaki komputer z elektrozłomu. Za części mogę zapłacić lub ewentualnie jeśli ktoś jest dobroduszny, to może zdonate'ować część, a ja zapłacę za wysyłkę do mnie.

Co mam:
1. Modem 3G - sprawne, na razie bez AERO, ale im zamówię
2. GA-M61PME-S2P - niestety płyta piszczała czasami jakby ktoś włączył szlifierkę, ale działała, tyle, że nie wiem ile pochodzi
3. ATI 4850 - sprawne
4. HDD 160GB - sprawne
5. Zasilacz 400W ibox- sprawne
6. DVD - sprawne
7. Chłodzenie - sprawne, pokleiłem klejem na gorąco bo nie pasował cooler do radiatora
8. Monitor 17" 4:3 - sprawny

Czego nie mam:
1. Obudowy - w sumie nie musi być, ale lepiej żeby była
2. Procesora AM2/AM2+
3. Pamięci DDR2

Jakby ktoś miał jakiś elektrozłom, walcie śmiało tutaj lub na PW. Dla nas to śmieszne składać taki komputer, ale dla dzieciaków na święta byłby super prezent jak nie mają praktycznie nic.

#komputery #informatyka #czestochowa #pytanie
  • 139
@handler: pamięci ram mam pół szuflady, niestety mieszkam w uk i wątpię by doszły jeszcze przed świętami, ale jesli nikt inny sie nie znajdzie to napisz jakie dokładnie potrzebujesz i ile slotów ma płyta główna, to jutro z samego rana wyślę, kto wie :-)
ten 4850 + procesor na am2 moga zużyc sporo prądu

@EldonRosen: nie mogą tylko muszą bo to AMD

Ja bym raczej poszedł w jakieś apu albo nawet integrę intel

@EldonRosen: buduje z tego co mam

Jakby ci sie przydały to mam 2x2gb ram DDR3 niepotrzebne.

Pewnie, że byłoby lepiej, ale nie mam pod to płyty
@handler: kurcze no, napisałbyś miesiąc temu, to bym Ci mógł dać de facto prawie wszystkie części (też pod AM2), a obudowa mi się walała kupe czasu. Poszukam, może znajdę cokolwiek co się może przydać.
@Kry00: aż tak dobrze ich nie znam, ale zdążyłem już kilkanaście razy zauważyć brak komputera i dostępu do internetu, sama sąsiadka mi mówiła, że trochę jej głupio i prosi by dziewczynki nie nadużywały mojej gościnności, ale w sumie to dla mnie żaden problem, tuszu i kartek u mnie pod dostatkiem :)