Wpis z mikrobloga

Czołem murki, jako że już jakoś od miesiąca skrobię sobie w blenderze, to dzisiaj podjąłem się stworzenia jakiegoś większego projektu, czegoś co nie będzie kolejnym kieliszkiem bądź kubkiem. xD
Powiecie co nie tak, a co można jeszcze zmienić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem na pewno że powinienem popracować jakoś nad oświetleniem. (Beczka powstała w oparciu o poradnik z Polskiego Kursu Blendera.)
Wołam #januszeblendera.
#blender #blendercontent #blenderujzwykopem
Pobierz CimBor - Czołem murki, jako że już jakoś od miesiąca skrobię sobie w blenderze, to dz...
źródło: comment_MWvQZGUcfEtejGXuowTZO1Om62XASyES.jpg
  • 15
@CimBor: Oświetlenie, fakt.

Do tego bym dodał bumpa na materiały. Klik
Zamiast używanego przez niego programu za darmo masz xNormal.

No i może nieco innego ułożenia tych butelek w 'koszyku'? Według mnie są zbyt ładnie ułożone. :P
@CimBor: zrob tak, zeby sciana nie laczyla sie tak idealnie pod katem prostym z podloga. wez cube, zrob z niego taki dlugi prostopadloscian, cos jakby listwe, i troche posculptuj, zeby to przejscie bylo plynne. to jest oczywiscie detal, ale dzieki temu samo pomieszczenie nie bedzie wygladalo tak jakby bylo zywcem wyjete z gry komputerowej
@CimBor: przesun źródło światła, żeby cienie lepiej było widac, do gory najlepiej, no i zmiekcz cienie, zmniejsz promień swiatla-zasieg. dodaj jakieś słabsze z boku innego koloru np lekko niebieskawe. zeby bylo lepiej widac bumpmaping na scianie to przysun zrodlo swiatla jjak najblizej sciany, no i można tak w nieskończoność.i daj znać jak cos zdielasz
@CimBor: musisz zatwierdzić array modifier tak żeby juz jeden obiektów stworzyły wszystkie deski, tak ze jak nacisniesz edit mode to wszystkie deski się podswietla w całej beczce. Zakładał, ze juz umiesz pracować w unwraping. wtedy unwrapujesz ze cztery deski i i każda z nich odpowiednio texturujesz w uv przy użyciu tej samej textury, tak żeby każda wyglądała inaczej. np taka textura
Pobierz j.....y - @CimBor: musisz zatwierdzić array modifier tak żeby juz jeden obiektów stwo...
źródło: comment_2vM4cgj7KHUvCfvk2fzImFS4IfBK1kd3.jpg