Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z kompem. Gdy zostawiam PC włączonego na noc żeby coś ściągnąć etc. rano nie mogę go obudzić. Nie pomagają żadne ruchy myszką, naciskanie klawiszy itp. Jedynie reset.

Wygląda na to, że po około 3-4 godzinach bezczynności komp przechodzi w jakiś stan, z którego nie potrafi wyjść.

Windows 10, plyta główna Gigabyte G1-Sniper Z87. W panelu sterowania mam ustawione żeby nigdy nie przechodził w stan uśpienia a mimo tego ciągle to robi. Jak temu zaradzić?

#pcmasterrace #informatyka #komputery
  • 37
@Rooofie: nie mozesz go obudzic, ale jest włączony? Bo jezeli sie wylacza to np. W nocy moze byc codziennie awaria pradu czy cos. Mi sie codziennie net traci o 0:07 na przyklad
@susik93: jest włączony, diody się świecą, wiatraki działają tylko na żadne przyciski nie reaguje no i system tez się wiesza bo pliki się nie ściągają
@lotarg: Też o tym pomyślałem, nawet szukałem jakichś małych programów symulujących ruchy myszką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Wyczytałem w necie, że to może mieć jakiś związek ze sterownikami karty graficznej. Mam 970GTX i widzę, że poza sterownikami nVidii mam jeszcze jakiś sterownik graficzny od Intela, więc go usunąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rooofie: Raczej nie to. A czym ściągasz? Rano wszystko jest ściągnięte? Downloadery mają często ustawioną opcję wyłączania kompa po ściągnięciu wszystkiego. Tak miał jDownloader i uTorrent z tego co kojarzę.
@Rooofie:
wbij ana dysk z systemem i sprawdź czy nie ma tam pliku hiberfil.sys, by go widzieć wchodzisz w opcje folderów -widok - odznaczasz ukryj chronione pliki systemu Windows jeśli to zrobisz i na dysku będziesz widział o taki plik to oznacz ze masz aktywną hibernacje żeby to wyąłczyć

Start - uruchom - cmd
powercfg -h off
@lotarg Właśnie nie jest pobrane i tu jest problem. Zazwyczaj sciagnie tyle ile da rade w ciągu 3-4 godzin, potem system się wiesza i taki stan zastaje rano (ekran czarny, wiatraki chodzą, diody się świecą, nie reaguje na myszkę i klawiaturę, jedynie reset go budzi). Zazwyczaj używam jDownloadera albo uTorrent, nie mam ustawione żeby wyłączały kompa