Wpis z mikrobloga

Piotrek Witwicki, 300polityka i Polsat News:
"Taka sytuacja. Stoję przez cały dzień przed Trybunałem Konstytucyjnym. Zajmuję się protestem Komitetu Obrony Demokracji. Przewija się tam pewnie z 200 osób ( organizatorzy mówią, że prawie 500) są posłowie Platformy, byli posłowie związani z lewicą, trochę znanych twarzy. Z biegiem czasu obok pojawia się druga demonstracja środowisk prawicowych. Jest tam kilkanaście osób i transparenty np o tym, że "sędziowie Trybunału są skorumpowani". Obydwie demonstracje są tak rozlokowane, że nie ma opcji, by zmieściły się na wejściu w kadrze. Oddziela je też podwójny kordon policji. Umawiam się z policją żeby mnie przepuścili i przechodzę podczas lajfa od jednej do drugiej. Gdy podczas relacji jestem już na tej prawicowej do mojego mikrofonu dochodzi Ewa Stankiewicz (min. film "Krzyż") i przekrzykując mnie donosi, że policjanci są w strojach manifestacji KODu. Nie wiem, co by miało to znaczyć, ale po relacji idę i sprawdzam. Okazuje się, że straż manifestacji KODu ma podobne kamizelki do policji. Podchodzę do grupy wokół Ewy Stankiewicz i mowię: słuchajcie, to jakaś pomyłka. W odpowiedzi słyszę: "Ty kłamco! Ty zdrajco". Nie mam czasu żeby się nad tym zastanawiać, bo wchodzę akurat do Trybunału. Zaraz ma być ogłaszany wyrok i chce posłuchać uzasadnienia. Gdy wracam na protesty i zaczynam robić wejścia na żywo demonstracja środowisk prawicowych jest już mną zainteresowana. Na każdym moim lajfie krzyczą: "Kłamca, kłamca!" ale ponieważ nie udaje im się mnie zakrzyczeć, a w dodatku się uśmiecham, to Ewa Stankiewicz chwyta za megafon i oznajmia, że jestem "manipulantem" który nie pokazuje ich manifestacji. I znów, gdy zbliżam się do kamery od razu zaczyna się wycie: "Kłamca, kłamca", "Polsat kłamie" albo "Zdrajca, zdrajca". Ja robię wejście na żywo, oni krzyczą: "kłamca" , "zdrajca". Robię te lajfy całe życie więc jakoś mi to nie przeszkadza, ale zaczynam rozumieć dlaczego oddziela nas kordon policji. Jak długo tam stoję tak długo krzyczą.
Zdaje się, że jako jedyny dziennikarz zrobiłem relację na żywo rownież z manifestacji środowisk prawicowych, a zostałem oskarżony, że ich nie robię. W dodatku przez tych, którzy w tych relacjach występowali. Chciałem wyjaśnić sprawę z tymi policjantami okazałem się kłamcą. Choć oczywiście miałem rację. I tylko jeszcze jedno: wyjątkowo łatwo dziś zostać zdrajcą."

uwaga, facebook
  • 4
@dsun: czemu oni się do niego przyczepili?

donosi, że policjanci są w strojach manifestacji KODu. Nie wiem, co by miało to znaczyć, ale po relacji idę i sprawdzam. Okazuje się, że straż manifestacji KODu ma podobne kamizelki do policji. Podchodzę do grupy wokół Ewy Stankiewicz i mowię: słuchajcie, to jakaś pomyłka. W odpowiedzi słyszę: "Ty kłamco! Ty zdrajco".