Wpis z mikrobloga

U mnie i3-2100, 3.1Ghz i 2x4GB RAMu a jednak da się grać. Bez modów spokojnie miasta do 200k działały, z modami na AI rzeczywiście przy 100 zaczynają się zadyszki. Ale do niedzielnego grania wystarczy taki procesorek (a właściciel i tak pewnie przyzwyczajony do ścin ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), a przy większych to nawet topowe kombajny do grania się potną.
@kola1703: @MaddoxX1911:
@MaddoxX1911: Nie patrzyłbym tak na FPSy co prędkość symulacji. Prędkość gry się skaluje, im bardziej procesor niedomaga tym bardziej zaczyna zwalniać. Zaczyna się od tego że w przyśpieszone tempo zaczyna być coraz wolniejsze aż tak naprawdę przestaje się różnić od normalnego upływu czasu. Dopiero po tym zaczynają spadać FPSY.
Oczywiście gra może też się zaciąć nie tylko przez symulację i obciążenie procesora ale też przez wyświetlaną grafikę i obciążenie GPU. Ale
@kola1703: Myślę że mógłbyś grę załatwić od wujka z torrentów. Bez modów spokojnie pograsz do ~50k mieszkańców, może i więcej. Jeśli będzie się dało wtedy grać spokojnie bierz. Może też się zdarzyć że będziesz graczem jak ja, co dwa-trzy dni nowe miasto, jeszcze nie dobiłem powyżej 200k ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wtedy nigdy nie będzie ci potrzebny uberproc
@kola1703: To może kup grę, zassij jakiś save z pewną ilością mieszkańców i tak sprawdź czy działa? Jeśli efekt cię nie zadowoli od razu refund i maksymalnie po paru dniach kasa wraca. No ale kupić będzie trzeba na steam, nie alledrogo. Tyle że cities minimum raz w miesiącu są w promocjach, można poczekać
@Gibbon: Pójść pójdzie, pytanie czy zadowalająco i tego sprawdzenie staram się doradzić. Co ci po i7 jak