Wpis z mikrobloga

Mirki możecie polecić jakieś dokładniejsze mapy everestu? coś www? z opisem przełęczy, grzbietów itp? coś bardziej precyzyjnego? jakoś nie potrafię znaleźć czegoś akceptowalnego w całym googlu a chciałbym sobie tak poglądowo ogarnąć jak wyglądały dane ataki, gdzie się konczyły, gdzie się urywały, bla bla bla.
zapraszam do debaty, zapraszam do pomocy, proszę bardzo o pomoc, pozdrawiam czujedobrzeczłowiek.
#gory #himalaizm #gorymalgorzaty
  • 7
@Wyszynkowski: liczyłem na dokładną mapę konkretnego szczytu to chyba nie jest superdużo xD właśnie do tej pory tak robiłem, że sam sobie opisywałem. (wikimapia.org + dużo googlowania) teraz szukałem czegoś łatwiejszego. znalazłem też mapę everestu za ok 100cbln w wersji papierowej. nic w wersji www.
@czujedobrzeczlowiek:
Cóż, Twoje oczekiwania trochę rozmijają się z moim doświadczeniem. Byłem w Pamirze na 7k metrów, i wchodząc na szczyt mapa nie na wiele się zdała, samo przygotowanie wyprawy poszło w oparciu o zdjęcia owej północnej ściany, zdecydowanie więcej szczegółów, widać seraki, szczeliny, pola śnieżne itp., na mapie widzisz jedynie poziomice i część skał lub urwisk.
@Wyszynkowski: szanuje doświadczenie. mapa potrzebna jest tylko dla zobrazowania sobie różnych historii, ciekawostek, punktów orientacyjnych z podejść od różnych stron. nie mam ambicji na to by nawet myśleć o planowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytam ostatnio sporo o historii malloryego i irvinea. chciałem sobie poukładać wszystko na mapie a to tylko jeden atak przecież. jeśli chodzi o plan trasy to fakt, nie suche poziomice a zdjęcia ze