Wpis z mikrobloga

Cześć programirki!

Jakiś czas temu opublikowałem post o kolektorach w #java8. Dzisiaj zauważyłem, że zapomniałem wam go udostępnić (,) W szczególności jeśli dobrze pamiętam to @hbpitero chciał żebym go zawołał jak już coś o kolektorach napiszę (i to było dawno temu).

W artykule opisałem czym jest kolektor, do czego służy, oraz pokazałem jak napisać własny (w tym przypadku akurat znajdowanie najpopularniejszego elementu listy).

Link: http://blog.radoszewski.pl/programming/java/2015/07/31/custom-java-8-collectors.html

Wołam #programowanie, trochę #programowaniefunkcyjne (mimo, że #java).

Dodatkowo jeśli jest coś z zakresu Javy lub Scali o czym chcielibyście wiedzieć więcej to piszcie śmiało i spróbuję coś na to zaradzić w kolejnych wpisach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(publikuję jeszcze raz bo w poprzednim link był nieklikalny ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
  • 14
W sumie to, ogarnij linki, bo pod różnymi uri masz tą samą zawartość, no i trochę nie fajnie że po angielsku, wiadomo wykop jest polski.


@Cilthal: Co masz na myśli? Każdy artykuł ma tylko jeden adres.
Jeśli chodzi o język angielski to rozumiem, że nie wszyscy się z nim lubią, ale zakładam, że programista (w każdym razie każdy #programistaza15k) umie angielski. Dlatego nie przypuszczam, żeby dla kogokolwiek był to problem.
@Cilthal: Pewnie część z nich tak. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego ile zarabiasz to i tak zawsze robisz Google Driven Development (w szczególności często przechodzi to w Stack Overflow Driven Development) Wtedy ci ludzie mogą równie dobrze trafić na tę stronę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@moriturius: zapomniałeś o metodzie Copy - Pastego.
Wiadomo, skoro można zakroić ilość niezbędnych "badań" we własnym zakresie to czemu nie?
Edit: No i lepiej botowi google podchodzą klikalne linki.
@moriturius: gdzie zwiększasz licznik wystąpień elementu?
I jak piszesz coś, co w zamierzeniu ma być instrukcją krok po kroku jak robić kolektory, to myślę że powinieneś wyjaśnić dlaczego rzucasz wyjątek przy próbie zrównoleglenia. Inaczej każdy początkujący będzie tam rzucał wyjątek, zamiast się nad tym zastanowić.
@Rarka: Faktycznie chyba uciekło mi +1 w tamtym Optionalu. Zaraz poprawię, dzięki! :)

Jeśli chodzi o wyjątek to pod tym kawałkiem kodu jest cały jeden akapit, w którym wytłumaczyłem dlaczego tego nie zaimplementowałem.