Wpis z mikrobloga

No i dupa.

Byłem pewien, że tym razem się uda. Czekam na "wyborczy sukces" od czasów UPR, od kilkunastu lat. Kiedyś angażowałem się w organizowanie spotkań w moim rodzinnym mieście, teraz już raczej biernie obserwuję i rozmawiam z ludźmi.
W tych wyborach, ze swojej strony zrobiłem, co mogłem, będąc zwykłym wyborcą. Nawet przekonałem dziewczynę, która zarzekała się, że nigdy na Korwina nie zagłosuje, bo jest szowinistą (co uważam mój za wielki sukces). Znajomi, rodzina...

Zaczynam rozumieć, że ludzie nie są głupi i nie jest tak, że nie rozumieją programu Korwina. Zaczynam rozumieć, że ludzie chcą tego socjału, chcą zabierać jednym i dawać innym wg przeróżnych kryteriów. Chcą poczucia "bezpieczeństwa". Korwin im tego nie zaoferuje i nie ma u nich szans.

Z tego wszystkiego wynika dla mnie wniosek, że jak człowiek chce szukać sprawiedliwego systemu ekonomicznego, to musi go szukać poza granicami Polski. Wydaje mi się, ze sporo osób tą drogą pójdzie, co sam też rozważam.

#korwin #wybory #gorzkiezale #polityka
  • 43
  • Odpowiedz
Nawet przekonałem dziewczynę, która zarzekała się, że nigdy na Korwina nie zagłosuje, bo jest szowinistą


@Fall: Wy macie nie problem w programie tylko jak sam pośrednio stwierdziłeś w przywódcy.
  • Odpowiedz
@xda_: No i pojawił się komunista w jednej debacie, zaczął płakać na to, że biedni są uciśnieni przez bogatych, obiecywać cuda i bam, 4%.
  • Odpowiedz
@gupilogin: Zależy jakie są Twoje preferencje językowe, ograniczenia dystansowe i pewnie inne czynniki. Dla mnie kluczowy - język angielski.

Wiem, że Australia ma bardzo fajną polityką imigracyjną dla wykwalifikowanych pracowników.
Wiem, że USA wciąż bardzo sobie cenią wolność jednostki, również ekonomiczną (może tendencje są przeciwne, ale postępują bardzo powoli). Ciężko legalnie się tam dostać ze względu na restrykcyjną politykę imigracyjną.
Poza tym myślę o Kanadzie i może Nowej Zelandii, ale to
  • Odpowiedz
Zaczynam rozumieć, że ludzie nie są głupi i nie jest tak, że nie rozumieją programu Korwina. Zaczynam rozumieć, że ludzie chcą tego socjału, chcą zabierać jednym i dawać innym wg przeróżnych kryteriów. Chcą poczucia "bezpieczeństwa". Korwin im tego nie zaoferuje i nie ma u nich szans.


@Fall: Część ludzi chce socjalu, część nie jest głupia i zdaje sobie sprawę, że to co wymyśla Korwin zajeżdża utopią / załamaniem się funkcjonowania państwa
  • Odpowiedz
@xda_: analizując preferencje wyborcze w różnych grupach, przytaczane przez media, na Korwina głosowały głównie ludzie młodzi; reszta grup wiekowych < 5%.
Przedsiębiorców mało, pracowników biurowych i administracji mało, managerów i specjalistów też mało. Głównie "zawody" uczniów i studentów. (czy to nie "Razem" chciałoby ustanowić "zawód" studenta)?

Nie przyjmuję do wiadomości argumentu, że 50% nie głosowało, bo, kiedy jak kiedy, ale teraz mieli wybór ogromny - od skrajnego liberała po neo-bolszewika.
"Sondaż",
  • Odpowiedz
@Fall: Bo Korwin to debil i do póki ma coś do powiedzenia w swojej partii, dotąd nic z tego.
Będąc od 25 lat aktywnym w polityce i dalej nie zrozumieć, że nie ważne co się mówi tylko jak się mówi, to trzeba na prawdę być głupcem.
Kukiz mimo totalnej porażki w tej kampanii potrafił przekonać do siebie ludzi, bo potrafił mówić to co ludzie chcieli słyszeć. Nowotworowa.PL też potrafiła i ma
  • Odpowiedz
@Fall: Raczej chodzi o coś innego. Korwin ma coś w sobie, że jest w stanie zrazić do siebie każdą grupę społeczną. Żeby go popierać z czystym sercem trzeba się naprawdę postarać, w sensie wybaczać mu głupoty które mówi (kucowskie egzegezy wypowiedzi o Hitlerze) i które robi (chociażby akcja z Knurowa). Tych, którzy po prostu chcą socjalu nie jest tak dużo, wiele osób chciałoby, aby był on poważnym politykiem. Takim, który nie
  • Odpowiedz
@gerbilos: @Tasde: Szukanie porażki KORWiN w samym JKM jest bzdurne. Po prostu w Polsce nie ma odbiorców takich poglądów i tyle.

Nowoczesna zebrała głosy przez promowanie się jako nowoczesną, profesjonalną, modną, proeuropejską, nową partie.
Kukiz to dla większości tylko JOW JOW JOW. To też pokazuje, że ludzie mają w dupie programy partii, liczy się obraz wykreowany przez media. Swetru jako człowiek sukcesu, Kukiz jako ten zbierający "#!$%@?" a JKM jako
  • Odpowiedz
@Tasde: @gerbilos: może problem jest w osobie Korwina, a może to jest uproszczenie. Niby-wolnorynkową alternatywą był Petru ze swoją Nowoczesną i dostał ~ 7%. Do większości daleko. Wyborcy Kukiza nie są w tej sprawie zdeklarowani. Reszta partii to mniejszy lub większy socjał (redystrybucja dóbr).

Co do Korwina osobiście mam bardzo mieszane uczucia - od stwierdzenia, że propaguje "darwinizm społeczny", przez światopoglądową hipokryzję, aż do ekonomicznego "otwieracza" umysłów. Ekonomicznie "wychowałem" się
  • Odpowiedz
@rskk: W dużej mierze zgadzam się z Tobą.
Neo-bolszewickie hasła o zabieraniu bogatym i rozdawaniu biednym, przyznając otwarcie, że biednym nic to nie zmieni, ale bogaci odczują, wypowiadane przez niesamowicie charyzmatycznego "przywódcę", spotykają się ze znacznie lepszym odbiorem, niż opowiadanie oczywistości o funkcjonowaniu wolnego rynku przez inteligentnego, ale gorszego mówcę [wielki postęp JKM w dykcji względem 10 lat wstecz]. Ludzie w Polsce nie chcą wolnego rynku, nie chcą uczciwych zasad funkcjonowania
  • Odpowiedz
@arek93298: jeżeli ktoś się kieruje wyborem partii ze względu na światopogląd polityka a nie ze względu na jego postulaty i program, który głosi od 25 lat to jest debilem. Ten człowiek jest tak staty że zaraz zejdzie ze sceny politycznej a pałeczkę przejąłby po nim Wipler. Do tego zdążył by jeszcze uświadomić nas jak nas w #!$%@? w Sejmie robią ii wyszedł by z propozycjamiwprowadzenia kilkunastu ustaw.. Nic więcej ludzie.. Żadnych
  • Odpowiedz