Wpis z mikrobloga

Obudziłem się dzisiejszego poranka i mój #rozowypasek mówi: "Marcin! Dziś są Twoje urodziny! Wszystkiego najlepszego!". Rzecz jasna wiedziałem o nich od tygodnia ale w naturze mam aby w takich okolicznościach udawać lekko zdziwionego więc szepnąłem zaspany: "Co? Dziś? A no... ale ten czas leci...26 lat... #!$%@?...". Ona na to: "No dziś głuptasku! Masz tu prezent!". "Co to?" Spytałem lekko zdziwiony bo przeważnie każdy o nich zapominał. Kasia na to: "Otwórz, no otwórz!". Ja na to: "No ok, ok.". Otwieram i patrzę - skarpety... Różowy rozanielony mówi: "Zobacz jakie ciepłe! I zobacz jakie mają logo!" Ja na to: "No ciepłe, ciepłe, wiesz..., idealne na te zimne dni...." Patrzę na logo, a tam jakaś literka jakby W pod kątem w niebieskiej ramce. "O logo mojej firmy..." odrzekłem. "Skąd wiedziałaś, że zawsze marzyłem o skarpetach z logo firmy w której pracuję?" dodałem z lekkim sarkazmem. "No przecież znam Cię już 6 miesięcy głuptasku!" odpowiedziała Kaśka i chyba nie zrozumiała do końca mojego żartu. Wstałem z łóżka, założyłem nowe, ciepłe skarpety i bez śniadania poszedłem do pracy. Pod drodze zaszedłem jeszcze do sklepu i jak co dzień wziąłem dwa pączki i Kubusia. W drodze do pracy modliłem się tylko o to aby w pracy nikt nie pamiętał o moich urodzinach bo zaraz życzenia będą, trzeba się całować, patrzeć ludziom w oczy i rozmawiać. Wsiadłem do autobusu i jadąc nim zrobiłem poranną prasówkę. Sprawdzam czy net w komórce działa - wchodzę na wp.pl - odpala się także działa. Poczta, facebook, wchodzę na wypok.pl sprawdzam co tam. Zaglądam na mirko same #przegrywy scroluję dalej i ...#!$%@?, nie... Czytam: "Tydzień w Wykopie rozpoczynamy na wesoło, bo aż dwie osoby w naszym zespole obchodzą dziś swoje urodziny: Michał (szef wykopów) i Marcin (nasz wspaniały grafik)..." #!$%@?, skąd wiedzieli!? Czytam 10 razy fragment "Wspaniały grafik" - myślę: ta jasne... Medialna propaganda, coś na wzór Korei Północnej i ich zwycięstwa w finale mistrzostw świata z Brazylią 7:2. Pomyślałem, że złożę w takim razie życzenia szefowi z mojego prywatnego konta więc napisałem: "Michał Białek nie ma Jajek" i trochę nawet śmiechłem z tego choć żart w firmie znany od kiedy pamiętam. Wchodzę do pracy i oczywiście: tort, "sto lat, sto lat, ... a kto z nami nie wypije niech pod stołem zaśnie..." ##!$%@? #heheszki Życzenia, uściski, kubek z logo firmy w prezencie #rozdajo i... wypadałoby coś powiedzieć, także jadę standardem: "Dziękuję, nie trzeba było, dziękuję za pamięć, czuję się zaszczycony, dziękuję, nie trzeba było". Serio, nie trzeba było (myślę). Złożyłem życzenia przy okazji szefowi - bo też miał dziś urodziny "Wszystkiego najlepszego Michał" On: "Dzięki" i wszyscy rozeszli się po firmie. Zrobiłem kawę, siadam do kompa, włączam Corela i maluję. Maluję to samo od 3 lat. Maluję logo firmy aby cały czas było widoczne na stronie głównej. Będzie do portfolio. #pdk #coolstory #heheszki #wykop #grafik
  • 6