Wpis z mikrobloga

Mirki webmasterzy potrzebuje pomocy.
Muszę zrobić na jednej ze stron coś takiego jak scrollspy od bootstrapa. Ten bootstrapowski mi nie pasuje bo nie przesuwa płynnie strony gdy kliknie się jakąś pozycje z menu. Podpowiedzcie jakieś inne rozwiązania ładnie proszę :)

#javascript #pytanie #webdev
  • 8
@jack5on: możesz mi powiedzieć po co robić coś co jest aż tak mega irytujące? Ustawienia zachowania scrolla są w systemie i powinno się tego trzymać.
@ksiak: zrobiłem kiedyś stronę i odezwał się do mnie jej właściciel i prosi o takie rozwiązanie. Nigdy tego nie robiłem i stąd pytanie. Nie wiem czy do końca się rozumiemy. Dla mnie nie jest to irytujące. Chodzi o strony typu one page. Przesuwasz w dół a pozycje w menu u góry zmieniają się w zależności co jest wyświetlane na ekranie ;)
@jack5on: bootstrapowy scrollspy jest spoko
robi dokładnie to, do czego służy
scroll po kliknieciu w link musisz sam sobie ogarnąć
wystorcy prosta funkcja po kliknieciu której odpala się jquery.animate i przewija do danego miejsca

coś w tym stylu

jQuery('nav a').click(function(){
var scrollTo = jQuery(this).attr('href');
jQuery('html,body').animate({scrollTop: jQuery(scrollTo).offset().top},'slow');
});
@epi: ok. powiedz tylko jeszcze czy wystarczy wrzucić Twój kod na stronę czy trzeba dopisać coś do elementów menu? Nie ogarniam jeszcze jQuery :/
@jack5on: to zalezy jak zrobiłeś menu

jeśli masz a w nim znajdują się to chyba nie musisz nic zmieniac
ewentualnie mozesz zwikszyc ub zmniejszyc offset, jest sie nie bedzie przewijac dokladnie tam gdzie bys chcial

@jack5on: akurat nie to miałem na myśli ale strony tego typu także są irytujące. Baaardzo ciężko czasami znaleźć na nich to co potrzeba. Przewijasz jak głupi i nie możesz znaleźć. Niemniej chodziło mi o takie coś, że przy scrollowaniu strona tak jakby płynie.