Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z mirków prowadzi własną DG sprowadzając towary z aliexpress/alibaba (i tym podobnych) i sprzedając je na np. allegro lub olx? Noszę się z takim zamiarem od jakiegoś czasu, jednak to wszystko wydaje się bardzo niejasne i nie mogę doszukać się przejrzystych informacji. Interesuje mnie głównie sprowadzania małych i tanich rzeczy (etui do telefonów, słuchawki, przejściówki). Czy sprowadzany towar musi mieć jakieś atesty? Jak to jest z cłem i vatem - muszę zgłaszać paczki i płacić owe podatki?
#aliexpress #firma #podatki
  • 14
@kened332: możesz sprowadzać takie towary które już mają wymagane certyfikaty, możesz sprowadzać bez i przeprowadzać certyfikacje na miejscu no i możesz sprowadzać bez i liczyć na szczęście
Kolega sprowadzał części do drukarek 3d. Kupował w małych ilościach na Aliexpress, np po 3 i sprzedawał na Alledrogo. Jak wysyłają małym listem, to się nie czepiają na odprawie celnej.
@fanfarek: Bo raczej to Ty masz wiedzieć, oni nie są od doradztwa, tak mi się zdaje ;) Możesz po przybyciu oświadczyć,że będziesz przeprowadzał procedurę certyfikacji takiego towaru , wtedy przeprowadzasz procedurę , nadawane są certyfikaty i gdy już je masz przeprowadzana jest ponownie odprawa celna i tyle, możesz legalnie wprowadzać na rynek.
@fanfarek: Nie mam pojęcia co jest "śmieszkowego" i naiwnego w certyfikacji produktu przed wprowadzeniem na rynek UE, ale jeżeli potrzebujesz więcej źródeł to googluj ;-)
@krupek: nie siej ściemy skoro nie wiesz jak to działa i sam tego nie robiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak celnik ma paczkę to już za późno na robienie certyfikatów i nie ma opcji "puść Pan, zaraz doślę papiery"