Wpis z mikrobloga

Mam dysk zewnętrzny Seagate Backup Plus. Pewnego dnia przestał się uruchamiać. Słychać tylko lekkie stuknięcia po czym dysk nie startuje. Obudowa jest sprawna, podłączałem inny dysk i działa dobrze. Kiedyś miałem podobny problem z dużym HDD, także firmy Seagate. Pomogła podmiana elektroniki z innego dysku (wszystkie parametry były niemal identyczne). I teraz pytanie, czy może ktoś z Was posiada na pożyczenie (żeby sprawdzić, czy to uszkodzenie elektroniczne czy mechaniczne) elektronikę do Samsung Momentus 1TB. Załączam zdjęcie z naklejką. Wołam @naprawalaptopow, może mają akurat ten model na stanie.
#dyski #laptopy #kiciochpyta #seagate
Pobierz zakopywywacz - Mam dysk zewnętrzny Seagate Backup Plus. Pewnego dnia przestał się uru...
źródło: comment_clMzjrHTegIg3Ygcdlyin2vxLbkEHUNA.jpg
  • 4
@zakopywywacz: Zależy o jakim mówimy szyfrowaniu :)
Dane na talerzach są powszechnie od jakiegoś czasu szyfrowane na swój sposób wewnątrz elektroniki wg klucza zapisanego w kontrolerze. Zamiana klucza (bądź kontrolera) powoduje że dane na talerzu są zlepkiem losowych bitów.

Przeciętny użytkownik może sobie włączyć za pomocą aplikacji szyfrowanie na poziomie systemu plików.

Próbować nie zaszkodzi, kto wie, może ten model nie ma tego zaimplementowanego. Na dyskach premium (np. serwerowe) to jest