Wpis z mikrobloga

Świeże info w związku z #wykopowypupil

Lotopałanka – koszt lotki to koło 400 zł. Klatki nie będę kupowała, bo są piekielnie drogie i do tego za małe. Jak wybierzecie Lotopałankę , to zbuduję jej klatkę sama, około 100x60x160 cm. Myślę, że z kosztami zmieszczę się w 250-300 zł, jeśli znajdę szafę odpowiednich wymiarów za darmo (np. olx), to koszty spadną do ok 150-200 zł. Tak, żeby miała gdzie biegać i latać. Bonusowo – dokupię drugą lotkę, bo nie mogą żyć w pojedynkę, kochają towarzystwo. Dwie lotki, to szansa na małe loteczki, co daje kolejne cuda do oglądania.


No i pełny opis, który polecam


Patrz, jak fruwa
Najpiękniejsze oczyska ever
No i najważniejszy gif świata

_________________________________

Burunduk - no wiewiórka ;D Koszt jednego, to ok 200 zł. Jeśli to będzie Wasz wybór, to żeby dało się rozmnażać – musiałabym mieć dwie osobne klatki. Jak są razem, to się żrą ;D A na to raczej nie ma miejsca. Podobnie, jak w przypadku powyższym sama zbuduję dużą klatkę. Osobiście niewiele wiem o tych zwierzakach, ale zakładam, że to przesłodkie zwierze, które fajnie byłoby dzielić z Wami ;D

nie ma opisu z mojej strony, polecam ten opis, są tu wszystkie informacje ;)


Naprawdę, są mocno kochane
I tak fjanie wcinają :D

________________________________

Skunks – Tu zabawa robi się grubsza, koszt skunksa, to około 1500 zł. Nie potrzebuje żadnej klatki, terrarium, lata luzem po sklepie, potrzebuje dużo zainteresowania ze strony człowieka, więc musiałabym go zabierać na noc do domu, albo chociaż raz na jakiś czas. Skunksy są przezajebiste, polecam wyguglować filmiki. Problemy są dwa – gigantyczny koszt zwierzaka i fakt, że rodzą się w okolicach maja i czerwca, więc fcholerę czekania.

Tutaj jest opis skunksa. Jest to bardzo towarzyskie, kochane i PSIE zwierze. Dosłownie. Zakochałam się w nim okropnie, dzisiaj pół dnia guglam te zwierzaki.


Mocno udomowiony
A tu maluch

________________________________

Fretka – Myślę, że freda z wyposażeniem można już kupić o ok 400 zł. – Chyba najbardziej pospolite z tych wszystkich zwierzaków – mały ssak, który prawdopodobnie nie ma kręgosłupa ;DDD śmieszne są te fretki, tylko w sklepie sporo siedziałby w klatce i nie mógłby luzem latać po sklepie, bo A ludzie, B kable pogryzie. Jest opcja zrobienia kojca, ale to ok 100x150 cm, to naprawdę niewiele dla takiego zwierza.

Jakiśtam opis


nochal:3
Takie ło

________________________________

Suseł Richardsona - sam zwierzak ok 500 zł, wyposażenie klatki i gadżety z 300 zł. Sporo, jak na zwierzaka, który będzie siedział w klatce dużo czasu. Do tego ponoć bardzo towarzyskie, więc lubią parami być, a nie wiem, czy chcę mieć takie dwa ;)

Bez opisu z mojej strony, opis ze strony terrarium.pl


o bosz :3
Mocne llenie

________________________________

Żaba rogata – sama żaba około 150 zł, do tego wyposażone akwaterrarium – ok 300 zł. Miesięczne utrzymanie to praktycznie groszowe sprawy – tyle, co pociągnie żarówka 30W i co żaba zje, ale u mnie karmówki akurat nie brakuje, więc nie liczę tego, jako koszt. Osobiście nie jestem zwolennikiem, żeby pupilem wykopowym był symbol #!$%@?, do tego jest to bardzo kiepski zwierz do obserwacji. Wpadające mirki nie pogłaskają gada, nie wezmą na ręce. Jakiś taki.. lepki :D


A tu cały opis


No zielona żaba
Ale, czy warto?

_________________________________

Szczerze? Moim typem jest lotopałanka. Dużo zabawy przy niej będzie, dużo roboty, ale jest to tak ciekawe i piękne zwierzę, że warto. Do tego lata, jak zwariowana ;D

Na drugim miejscu postawiłabym burunduka. Powody podobne do powyższych, jednak nieco mnie entuzjazmu z mojej strony. Tak czy inaczej – kochać będę mocno ;D

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO OBSERWOWANIA TAGU #wykopowypupil Teraz wszystko w Waszych rękach :)

Poniżej wklejam opis akcji z poprzednich wpisów:



Fanpage - Strona - Allegro

#terrarystyka #smiesznypiesek #chwalesie #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)
Khaleesi - Świeże info w związku z #wykopowypupil

Lotopałanka – koszt lotki to koł...

źródło: comment_OE1kTJVm1SE7kFs4fV2rRGfswSCltTaK.gif

Pobierz
  • 101