Wpis z mikrobloga

@kzaj: Mamy tutaj w XXI wieku problem niezrozumienia prostych pojęć. Jeżeli nie zgadzam się by imigranci innego wierzenia brali moje pieniądze z budżetu żeby finansować swój pobyt tutaj to jestem rasistą i ksenofobem. Jeżeli nie zgadzam się na to by państwo uiszczało roszczenia żydowskie związane ze zbrodnią w której Polacy byli ofiarami a nie katami to jestem antysemitą. Jeżeli interesy moich działań nie są spójne z interesami USA to jestem terrorystą.
@kzaj: Rasizm jest oczywiście ideologią lewicową, więc nie bardzo rozumiem dlaczego wiążesz go z konserwami. Trafnie i zwięźle opisała to Ayn Rand:

Racism is the lowest, most crudely primitive form of collectivism. It is the notion of ascribing moral, social or political significance to a man’s genetic lineage—the notion that a man’s intellectual and characterological traits are produced and transmitted by his internal body chemistry. Which means, in practice, that a
@kzaj: To wyjaśnia dlaczego portal pełen #!$%@? i zyciowych kretynow tak nienawidzi wszystkiego co nie jest polskie (tak jakby fakt przypadkowego nalezenia do konkretnej grupy etnicznej w jakikolwiek sposób nobilitowal)
Należy jednak ocenić jak głęboko sięgała jego współpraca i jak chętnie współpracował.


@xkorzen: ksiązka "Kapuściński non fiction" nie tylko ujawniła współpracę Kapuścińskiego z wywiadem komunistycznym, ale także to, że po prostu zmyślał w swoich książkach. Po prostu część jego twórczości to bajki na kanwie prawdziwych wydarzeń.
a jak mozna inaczej interpretować takie fakty?


@joyko: No zastanów się - jak?

Jasiu ma lepsze oceny z włefu od Stasia. Czy to znaczy, że Jasiu jest obiektywnie bardziej "wartościowym" człowiekiem?

Stasiu ma lepsze oceny z majzy od Jasia - czy mamy do czynienia z sytuacją odwrotną?

Innymi słowy - co innego zauważać różnice między rasami, co innego budować na nich jakąś chorą, rasistowską ideologię, z pod- i nadludźmi oraz "ludzkimi
@szarley: @xkorzen: Zakładanie , że ktoś pojechał na placówkę dyplomatyczną jako ambasador czy jako dziennikarz w dalekie tropiki w latach 50. czy 60. i póżniej wrócił do Polski bez problemów na pewno ciężkie do odpowiedzenia nie jest ( ͡º ͜ʖ͡º) Zależy też co tam zostawiał w tych notatkach.
@kzaj: Tutaj nie rasizm jest problemem, Wy bezmyslne lewaki. Chodzi o marnotrawienie milionów złotych na ludzi, którzy żerują na uprzejmości europejskich krajów, a przecież bez pracy nie ma kołaczy! Chodzi także o długoletni proces islamizacji Europy, jak mniemam, lewacy zdają sobie z niego sprawę i go popierają lub są ignorantami. Jeśli to drugie -polecam się zapoznać z terminem Hijrah - w Islamie odnosi się do 'Wielkiej Emigracji' proroka Mahometa i oznacza