Wpis z mikrobloga

Ostatnio pod tagiem #citiesskylines coraz częściej padają pytania o mody, przygotowałem więc subiektywną listę tych najbardziej potrzebnych. Wrzucajcie swoje propozycje w komentarzach (najlepiej od razu z linkiem), potem będzie można zrobić z tego listę i podpiąć do podpisu pod tagiem.

All 25 Areas purchasable daje nam możliwość użycia nie 9, a 25 kawałków ziemi

First-person camera dzięki niemu można zwiedzić nasze miasto z perspektywy przechodnia

Traffic dodaje nowe drogi (np. buspasy) i opcje zarządzania ruchem. Niedawno poprawiał również AI samochodów, obecnie jest od tego osobny mod
Improved AI (Traffic ). Na razie niekompatybilne, w przyszłości mają zostać połączone.

Precision Engineering - kątomierz, przydatne gdy ktoś chce mieć idealnie równe drogi

Automatic Bulldoze jak sama nazwa wskazuje, automatycznie wyburza opuszczone i spalone budynki

Tree Brush dzięki niemu możemy szybko posadzić duże ilości naraz drzew

European Buildings Unlocker ( vice versa) odblokowuje europejskie budynki dla nieeuropejskich map i na odwrót

Toggle Traffic Lights pozwala na usunięcie lub dodanie świateł na dowolnym skrzyżowaniu, znacznie redukuje korki

[Traffic Manager [v1.09rc]](http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=427585724) dodaje wiele opcji zarządzania ruchem. Niestety z tego co widzę, mod przestał być supportowany przez autora.

Extended Public Transport UI - kompleksowe zarządzanie komunikacją miejską

Terraform Tool 0.8 - pozwala na edytowanie terenu w grze

Nie wliczam tutaj budynków, map i pojazdów, ale jak najbardziej możecie je dodawać w komentarzach.

#gry
  • 14
@sorek: samemu też da się zrobić, tylko trzeba się trochę pomęczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak interesują cię city buildery, to jak najbardziej warto. Obecnie to najlepsza pozycja na rynku z tego gatunku (chociaż niektórzy wolą simcity4). Tysiące modów, dzięki czemu jest mnóstwo możliwości, no i okresowo wydawane dodatki (pierwszy wychodzi 24.09) Gra normalnie jest za 30 euro, ale na przecenach schodzi do 50 zł.
@kocham_jeze: Muszę posprawdzać te mody - grałem zaraz po premierze to było tylko parę fajnych skrzyżowań. A grafika mnie zawsze mało ruszała. Mechanika pewnie faktycznie lepsza, ale nie bardzo to widać. Poprawili w jakimś patchu to, że jak miałeś dużo terenów rolniczych to większość cierpiała na brak pracowników bo do miasta sprowadzali Ci się za bardzo wykształceni ludzie? Chwile pograłem więc na przecenie za 50zł może faktycznie warto. Ja kupiłem zaraz