Wpis z mikrobloga

@Mia_Wallace: miałam usuwane jako dziecko, ale nie tam. Nie wiem jakie znieczulenie miałam, ale byłam usypiana na czas zabiegu. Był tam ze mną chłopiec, który nie był usypiany (tylko znieczulenie miał) i on się po tym znacznie lepiej czuł (ja gorączka i krwiste wymioty). Wydaje mi się, że lepsze będzie znieczulenie ogólne.
@kotte: Ogólne? Z tego co napisałaś chyba lepsze będzie znieczulenie miejscowe, hmm? :>
@92Gruszka: karwasz twarz... tak to jest z tą narkozą, nie wiadomo jak organizm zareaguje :/ może faktycznie przemyślę miejscowe. Przynajmniej szybsze terminy mam do szpitali, w których robią z miejscowym.
@Mia_Wallace: mi się wydaje, że ogólne (nie wiem jak z tą krwią, jak się jest przytomnym, czy sam wypluwasz, czy rurką odsysają, ale wydaje mi się, że część i tak poleci do żołądka - co może być nieprzyjemnym odczuciem przy znieczuleniu miejscowym) - wydaje mi się, że przy ogólnym się tego nie czuje. Ja ogólnie miałam bardzo duży odruch wymiotny, więc powiedzieli, że tylko pod narkozą zabieg (prywatny). Pewnie zależy od
@92Gruszka: racja :P poza tym chyba mają to jakoś ogarniętę, żeby się pacjent nie zadławił, miał jak oddychać i nie umarł z bólu, nie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) tak to sobie będę tłumaczyć, to może jakoś przeżyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@92Gruszka: mam je przeogromne, całe dziurawe, po ostatniej anginie do teraz nie mogę ich doleczyć. Poza tym ciężko mi się oddycha za dnia, nie wspominając już co się dzieje jak zasnę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kotte: jak muszę, to potrafię dużo znieść, ale skoro można to sobie ułatwić biorąc ogólne i słodko spać, to chyba wolałabym sobie oszczędzić tego stresu :/
@Mia_Wallace: jeżeli chodzi o znieczulenie to przy ogólnym są takie przeciwskazania jak otyłość czy nieprawidłowa praca serca np. nie domykalność zastawek. Jeżeli chodzi o znieczulenie miejscowe to będzie oczywiście niezbędne udroznienie dróg oddechowych gdzie zazwyczaj prosi się pacjenta o szerokie otwieraniu ust i spokojnym oddychaniu. Zazwyczaj jest to znieczulenie miejscowe by nie czuć bólu i sedacja dożylna. Czucie dotyku jest nadal obecne przy zabiegu jedynie zniesiony jest ból. Jakieś jeszcze pytania?