Wpis z mikrobloga

@ly000: Już Ci tłumaczę, studia są po to żeby się uczyć w grupie. Mógłbym się uczyć w domu sam w tym czasie ale jeżeli czegoś nie będę wiedział a ktoś z grupy już przez to przeszedł to wytłumaczy mi problem, czyli masz z kim rozmawiać na temat specjalizacji i w ogóle.
Ale nie debatujemy tutaj i plusach i minusach studiów zaocznych. @ly000:

@ly000: gdzie idziesz?
@WskiPat: gdy programista czegoś nie wie, to zagląda na stackoverflow. no ale ok, skoro nie chcesz debaty, to już się zamykam :x

@SuperSayan: tak, dlatego się spytałem czy zaoczne są mu potrzebne do zdobycia papierka.
samemu znacznie szybciej się nauczysz.


@ly000: zależy jeszcze co chcesz w przyszłości robić. Jeśli zwykłe kodowanie czy prosta sysadminka to spokojnie. Ale są takie obszary informatyki, gdzie potrzebna jest dość specyficzna wiedza, którą prędzej natłuką ci do głowy na studiach niż samemu się nauczysz*.

* - o ile nie jest się bardzo zdolnym samoukiem, ale takich nie ma wielu.
@WskiPat: jeśli interesują cię też okolice Warszawy, to masz UPH w Siedlcach: http://www.uph.edu.pl/oferta-studiow-i-stopnia/informatyka

Możesz zaocznie, możesz dziennie (wtedy za free).

Jeśli chcesz pracę na cały etat, to oczywiście musisz zaocznie. Ale jeśli chcesz na jakąś część etatu, to na dziennych czasem da się tak ustawić plan, że z pracą się pogodzi.

Programowania jest dużo (włączenie z Java EE, Spring, C#, ASP. NET itp. - czyli to co do pracy potrzebne). Najtrudniejsze
@blubi_su: Dobre pytanie. Podczas nauki w technikum złapałem zajawkę do webdev'u pisałem trochę podczas nauki. Skończyłem technikum w tamtym roku i odpuściłem trochę bo brakowało mi towarzystwa żeby wymieniać się spostrzeżeniami dlatego wybieram się na studia.