Wpis z mikrobloga

@md23: To trochę jak z Unią Europejską, też pokazują ile to rzeczy nie zrobili. Niestety bóg tego nie zrobił. Zrobili to zwykli ludzie podczas gdy kościół się na nich reklamuje.
  • Odpowiedz
No i nie zapominajmy o HIV, AIDS i milionach zgodnów, bo gumka to grzech.


@prof_mniemanologii_stosowanej: ta, tylko nikt nie dopowiada ze równocześnie z tym idą inne działania np. nauczanie by każdy z każdym się nie pieprzył i poszerzają instytucję małżeństwa i inne wartości co daje efekty i cywilizuje ludzi. W mediach jest jednostronna propaganda.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: są tacy księża, którzy sa tylko na kasę, ale są i tacy, którzy dają innym poczucie wspólnoty, starają się by jakaś gównowioska na końcu świata w Polsce się rozwijała i by się tam działo coś więcej niż tylko bójki pod barem
  • Odpowiedz
@chomikgumiok: Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego tak jak mówił colega, którego zawołałem w poprzednim komentarzu, wszystko ma swoje dobre i złe strony, i bez sensu jest usprawiedliwiać złe dobrymi i na odwrót.
  • Odpowiedz
@HumanGenome: na szczescie Gil siedzi juz w wiezieniu. Gorzej ze za kilkanascie lat lewackie rozluznianie obyczajow moze doprowadzic do sytuachi, w ktorej pedofilia nie bedzie juz przestepstwem. Teraz zwiazki homoseksualne, jutro poliamoria, po jutrze zoofili, a zaraz potem i pedofilia. Dla lewicy jakiekolwiek normy i granice obyczajowosci nie istnieja
  • Odpowiedz
@md23: Cóż, nie podważam dobrych rzeczy zrobionych w Afryce przez kościół, ale jakiś obrazek rodem z kwejka to trochę mało, zwłaszcza w kontekście popularnego w zeszłym roku obrazka porównującego osiągnięcia Owsiaka i Caritas, który był kłamstwem co zresztą sam sprawdziłem w sprawozdaniach finansowych (gdzie swoją drogą niektóre Caritasy wydały więcej na siebie niż na pomoc innym, ba, niektóre wydały na to więcej niż zebrały od ludzi). Jednocześnie dziś zacząłem sprawdzać popularne
  • Odpowiedz
@alosza_: czemu się tak frustrujesz? Stwierdziłem tylko, że Kościół za pomocą szkół i szpitali nawraca, co jest faktem (nie mówię tu nawet o motywach, taka po prostu jest zależność przyczynowo-skutkowa). Jeśli nie odpowiada ci rzeczywistość, to miej pretensje do Stworzyciela (jeśli w niego wierzysz), bo ja ci nic nie pomogę.
  • Odpowiedz
@Kampala: nie rznij teraz glupa, bo swiadomie odwrociles zwiazek przyczynowo-skutkowy aby ublizac Kosciolowi. Celem tych placowek jest przede wszystkim pomoc ludziom a nie walka o rzad dusz i dobrze o tym wiesz...
  • Odpowiedz
@md23: no to jest argumentacja. Jak moja firma wybudowała szpitale to ja przynajmniej dzieciaki sobie porucham... nikt złego słowa nie ma prawa powiedzieć.
Poza tym te dane liczbowe- źródło proszę
  • Odpowiedz