Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #polityka

Jaki jest skład rządu waszych marzeń? U mnie:

Michalkiewicz (autor Konstytucji, sędzia TS, najlepszy na to stanowisko) - Premier
JKM - Minister połączonych Ministerstwa Gospodarki i M. Pracy i Polityki Społecznej
Wipler - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Kamiński od CBA - MSW
Fotyga - MSZ
Ziobro - M. Sprawiedliwości, Prokurator Generalny
Braun - Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego
Kowalski - MON
Gwiazdowski - Minsterstwo Finansów
  • 14
@mieszko_chrobry: no, zaczynaj odpowiedź od ataku na mnie xD Fotyga już miała MSZ i nie wykazała się niczym dobrym, Korwina z jego oszołom skoki poglądami nigdzie blisko władzy bym nie dopuszczał, on się nadaje tylko do opowiadania anegdotek. Wipler z jakiej paki takie ministerstwa? Ma on jakieś doświadczenie związane z tymi obszarami? Czemu chcesz łączyć stanowisko ministerstwa sprawiedliwości z prokuratorem generalnym? Kowalski spoko ziomek, ale nie skończył podstawówki, nie ma żadnego
@maciejkack: już odpowiadam

Fotyga - nie było aż takiego służalstwa wobec Unii jak teraz (traktat pominę bo to nie jej wina), twardo traktowała Rosję i Niemców
Wipler - zasługiwałby na jakiś stołek, po prostu go lubię, wywinował PR-owsko partię Korwina do niespotykanego nigdy wcześniej poziomu - wiece, gadżety, itd. to już dałem mu najmniej znaczące ministerstwo
Korwin - dlatego te ministerstwa, bo premierem byłby złym, za bardzo by się rządził i
@mieszko_chrobry: Braun nie pasuje do tego stołka jak najbardziej, co więcej, nie pasuje wcale, zwłaszcza ze względu na poglądy dotyczące edukacji w państwie. Wybacz, ale wydaje mi się, że chyba go nigdy nie słuchałeś. Jeżeli miałby obejmować jakieś ministerstwo to chyba właśnie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

co do reszty to przynajmniej z częścią stanowisk niezbyt się zgadzam, ale już nie chce mi się wchodzić w polemikę
@Krakatoa: Ok, to Braun zamiast Wiplera, Wipler by dostał stanowisko vicepremiera bez żadnego ministerstwa, a na Ministra połączonych MEN i Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego kto? Może Gowin, mógłby pasować...