Wpis z mikrobloga

A malkontenci dupa cicho


@some1: W sumie Niemcy i tak wojnę już przegrali, tylko jeszcze to do nich nie dotarło. Polacy byli antykomunistyczne nastawieni i "polskie" podziemie komunistyczne praktycznie w ogóle nie istniało, więc miał silną opozycję jakby chciał się u nas panoszyć, do tego dostał już pozwolenie w Jałcie i Teheranie, że Polska będzie jego. Gorzej, że Polacy jeszcze o tym nie wiedzieli, więc wystarczyło zmusić do walki dwie strony,
Kaczypawlak - > A malkontenci dupa cicho

@some1: W sumie Niemcy i tak wojnę już pr...

źródło: comment_UyBSrcoshvsUNFoSqxF8wzRjo7P5GJI0.jpg

Pobierz
@some1: Na szczęście po Powstaniu Stalin nie mógł tego mówić i Polska pozostała suwerenna a członkowie AK byli traktowani jak bohaterowie.

Jestem warszawiakiem z pradziada, szanuje Powstańców bo sam ich miałem w rodzinie, rozumiem emocje jakie stały za zwykłymi powstańcami, ale ze strategicznego punktu widzenia decyzja dowództwa była błędna.
@some1: większych bredni dawno nie czytałem - i tak nie mamy dobrej opinii (historycznej) na świecie - polskie władze i media nie tylko biernie się do tego stanu przyczyniły - a stratę ludności powstańczej (która mogła choć nie musiała walczyć przeciw Stalinowi) i cywilnej pominę
@some1: niechby sobie Stalin twierdził co chciał. przy życiu pozostałaby rzesza światłych obywateli z których ponad 10% chciała za ten kraj umierać. Komuna padłaby i tak i tak, a przy życiu owych pewnie szybciej. Prawdę o AK za komuny i tak mało kto słyszał, więc wypłynęłaby potem. A dziś Warszawa prócz centrum biznesowego Europy Środkowej, byłaby również pięknym miastem o walorach turystycznych, przez co i inna gałąź gospodarki stolicy byłaby bardziej