Wpis z mikrobloga

3 tygodnie temu jako drugą parę butów do biegania kupiłem Saucony Guide 8 i po zrobionych 80km jadę je dzisiaj oddać. Wezmę drugą parę GT-2000 3 (najpewniejszy wybór) albo New Balance 870 v4 albo Saucony Hurricane ISO (testowanie nowych). Kilka uwag odnośnie Guide 8:

- Guide 8 są wyraźnie węższe w śródstopiu niż GT-2000 3. W sklepie w trakcie kupowania nie było tego w ogóle czuć. W dodatku, nie spodziewałem się, że ta różnica w przestrzeni dla śródstopia zrobi dla mnie aż taką różnicę, ale zrobiła. Po ~20 km rozbiegu w Sauconach moja stopa nie czuła się najlepiej. Dla porównania, w GT-2000 3 mogę rąbać i nic się nie dzieje, śródstopie wydaje się mieć o wiele więcej miejsca.
- W dodatku, moje odczucie jest takie, że GT-2000 3 jest bardziej miękkie w środstopiu (ale najprawdopodobniej jest to subiektywne odczucie, bo Saucony też mają dobrze amortyzowane śródstopie).
- Guide 8 zdają się mieć lepszą kontrolę nad pronacją, ale dla ludzi odrobinę-średnio pronujących nie powinno to robić dużej różnicy (ja klasyfikuję się jako umiarkowany pronator i dla mnie nie było w tym kontekście różnicy)

Generalnie but bardzo fajny i warty sprawdzenia, ale dla niektórych dość dopasowany "fit" może okazać się zbyt dopasowany.

#bieganie #butydobiegania #bieganiesprzet
d.....k - 3 tygodnie temu jako drugą parę butów do biegania kupiłem Saucony Guide 8 i...

źródło: comment_09WcEh9oaRm1lkxaK2Ny9Pc5KTpafd7f.jpg

Pobierz
  • 7
@PurpleHaze: nie, tutaj gdzie jestem w wiekszych miastach kazdy sklep, ktory nazywa sie 'dla biegaczy' dziala na takich zasadach. Czasami tylko nie dadza ci kasy a kredyt na sklep, ale z tym nie ma praktycznie nigdy problemu, bo ludzie po prostu widzac takie podejscie do klienta sami chetnie kontynuuja kupowanie w takim sklepie. Wiadomo natomiast, ze jesli bedziesz chcial oddac w miesiacu 7 par butow to spojrza na to inaczej. Ja
@dzordzyk: niestety. Mozesz sobie pobiegac w sklepie. W momencie w ktorym kupisz buty i nawet ich z pudelka nie wyjmiesz zwrotwymiana zalezy od dobrej woli sklepu.
Buty pobiegane czyli z widocznymi sladami uzytkowania sa juz w praktyce nie do zwrocenia. Ewentualna reklamacja jesli cos jest nie w porzadku.
Nie wiem czy to wynika ze stosunku dystrybutorow do polskiego rynku, czy przepisow prawa.
Z drugiej strony co taki sprzedawca zrobi pozniej z
Z drugiej strony co taki sprzedawca zrobi pozniej z butami. Wyczysci podeszwe i sprzeda jako "nowe" bez nalepek?


@PurpleHaze: Jeśli but był założony raz-dwa i widać minimalnie jakiś kurz to pewnie wyczyszczą i odłożą na półkę (ew. jak widzą, że był biegany kilka razy i jest już mocniej ubrudzony to dadzą pewnie jakąś przecenę).
Po paru biegach natomiast kiedy już buta nie doczyścisz to najczęsciej odsyłają do producenta, więc w sumie