Wpis z mikrobloga

#pytaniedomirkow Czy wszyscy posiadacze #prawojazdy i kandydaci na takowych potraficie się tu zachować: #bialystok ulica Wiejska: https://goo.gl/maps/zbtEG ? Bo wczoraj widziałem jak dwa autka z #lomza pojechały tu na czerwonym :)
Wyjaśnienie dla zamiejscowych: Kierowcy aut z rejestracjami z Łomży i okolic przez tradycyjną złośliwość uznawani są w Białymstoku za nieznających przepisów i delikatnie mówiąc mających problemy z poruszaniem się w dużym mieście. :)
  • 22
@kaloszer: tak jak już @santa1337 napisał, przy pierwszych światłach kończy się buspas, a dzięki tej śluzie autobusy mogą bez stresu zająć pasujący im pas. Czyli obecnie lewy z dwóch do jazdy na wprost, bo jak na razie jeźdżą tylko na wprost, a zaraz za skrzyżowaniem prawy pas się kończy.
@yorar: to nie jest ważne, ważne jest to, że ludzie, którzy często są pierwszy raz na tych światłach o tym nie wiedzą :)

swoją drogą zawsze #!$%@?ła mnie logika białostockiej szlachty, która najeżdża na Łomżę iż BL, BLM jeździć nie umie, a na egzamin hyc do autobusu i do Łomżyńskiego Wordu egzamin zdawać :)

btw. w Porosłach jest najbardziej #!$%@? sygnalizacja świetlna ever, ten kto je tam zaprojektował za wiaduktem powinien
@grzesiek23Gda: chodzi o sygnalizację świetlną która nie jest ani przy skrzyżowaniu, ani przy przejściu dla pieszych. Ot taka po środku niczego. A kawałek za nią kolejna. tym razem "normalna", bo przy skrzyżowaniu i robi się problem. :)
@100mph: Akurat do Łomży na egzamin to podobno największe "sieroty" ze stolycy jeżdżą. O wycieczkach Białostoczan nie słyszałem. Mońki i Ełki też chyba do Bia przyjeżdżają, ale pewności nie mam. :)