Wpis z mikrobloga

@syrena_elektro: taki, że nie zawsze potrzebne są wszystkie GPIO, USB, Ethernety itd. Przy masowej produkcji urządzenia lepiej mieć taką małą jednostkę obliczeniową, a resztą wyprowadzić i połączyć wedle uznania. Jest to znacznie wygodniejsze i trochę tańsze.
@Forbot: no ma to sens, rozumiem że będą dostępne różne wersje podstawek w takim razie?
Jakiś czas temu czytałem, że rozdrabnianie produkcji na mnogość wersji z różnym wyposażeniem w przypadku elektroniki nie przynosi wcale takich korzyści jak by można było oczekiwać. Utrzymywanie wielu linii produkcyjnych zjada to co zaoszczędza się na materiale itd.
@Forbot: ok, fajne ale szału nie zrobi. Za słabe te parametry na obecną chwilę przy takiej cenie za sam core, a mają to niby 7 lat produkować. To nie przejdzie.
No i ciekawe czy ktoś w końcu pomyślał żeby wszytkie kości były na tym samym poziomie.
@syrena_elektro: nie tylko core, jest tam znacznie więcej. Kontynuacja produkcji jest bardzo ważna. Gdybyś zaczął produkować jakiś system IoT na tym, to raczej chciałbyś mieć pewność, że główna część Twojego produktu nagle nie zniknie z rynku. Skoro taka płytka sprawdzi się np.: w centralce inteligentnego mieszkania, to za 4 lata nadal będzie dobrze działała...