Wpis z mikrobloga

#simcity #lewackiraj #matkobosko

Chyba udalo mi sie stworzyc raj dla lewakow w simcity:

http://i.imgur.com/Zxpixdp.png

70 tys mieszkanow z czego 10% pracownicy. Zarty zartami, ale ta gra to jest jakas parodia. Ekonomia jest tragiczna, zero kontroli, kilka opcji na krzyz. Wyznacz strefy, zbuduj szpital, posterunek i straz i w zasadzie koniec gry. Ruch na ulicach to jakas zenada, sterowany przez AI transport miejski zachowuje sie jak banda kretynow (15 autobusow jedzie jeden za drugim generujac korki, to samo tramwaje). Karetki, straze stoja w korkach zamiast jechac wolnymi pasami. Chyba czas wrocic do klasyki gatunku w stylu Faraon. Dobrze ze chociaz dali jakas druge gre za free bo simcity nudzi sie po 10 godzinach gry.
  • 19
  • Odpowiedz
@Legol:

70 tys mieszkanow


to jeszcze mało. Schody zaczynają się po 100 k i więcej

Ekonomia jest tragiczna, zero kontroli, kilka opcji na krzyz. Wyznacz strefy, zbuduj szpital, posterunek i straz i w zasadzie koniec gry.


Jeżeli wchodzisz tylko w RCI to się nie dziwię. -.-'

15 autobusow jedzie jeden za drugim generujac korki


Nie umiesz rozstawić przystanków. Na początku miałem to samo - teraz nie mam tych problemów.

Karetki, straze
  • Odpowiedz
@osael: Ja wiem ze nie umiem w to grac, ale ta gra nie zacheca zeby sie w nia wglebiac. Wiem ze sa opcje oprocz RCI (tak napisalem tylko w uproszczeniu), ale prosze Cie... Nie wmowisz mi, ze masz kontrole nad ekonomia. Jak budynki zwiekszaja swoja gestosc to nagle spada ilosc mieszkancow o 5 tys. by za chwile wzrosnac o 30 tys. Co z tego skoro fabryki stoja bez pracownikow bo wiekszosc
  • Odpowiedz
Jak budynki zwiekszaja swoja gestosc to nagle spada ilosc mieszkancow o 5 tys. by za chwile wzrosnac o 30 tys.


No pewnie bo jak zauważysz budynki znikają, pojawia się plac budowy i wtedy powstaje budynek.

Simowie raczej nie mieszkają na placu budowy. To samo z fabrykami. Na czas ich budowy spadnie przychód bo wiadomo - nikt nie pracuje.

Co do autobusow to w ogole czemu ja nie moge ustalac trasy, tylko zgadywac
  • Odpowiedz
@osael: To zależy od stopnia rozwoju technologicznego strefy przemysłowej. Wiele czynników.

No wlasnie, wiele czynnikow, ktorych nie mozesz kontrolowac bo ich nie znasz. Widzisz zolty pasek na full i tyle. Zbuduj ulice, zaznacz strefe na zolto i tyle. Do tego sie sprowadza kontrola obszarami przemyslowymi. Pozniej to juz jest samowolka AI. Nie moge np. zabronic im zwiekszac poziom technologiczny, albo wymuszac. Nic nie moge, nie mowiac juz o tym ze nigdzie
  • Odpowiedz
@osael: A i jeszcze kontrola nad zamoznoscia mieszkancow. To jest hicior. Postaw gdzies rzad drzewek i slumsy zamieniaja sie w apartametowce - to jest nalepsze. Zajebiscie skomplikowana ekonomia.
  • Odpowiedz
@Legol:

Nie moge np. zabronic im zwiekszac poziom technologiczny, albo wymuszac.


To jest proste..

1 poziom - nic

2 poziom - podyplomówka

3 poziom - uni

Sami nic nie zrobią.

Błędem jest przyspieszanie tego przez budowanie na starcie podyplomówki lub uni. Nie będziesz miał pracowników i kiszka.

Nic nie moge, nie mowiac juz o tym ze nigdzie nie jest napisane jakich dana fabryka potrzebuje pracownikow


Jest. Kliknij na fabrykę. Zobaczysz jej
  • Odpowiedz
@osael: No widziesz najpierw piszesz ze to zalezy od wielu czynnikow, po czym mowisz ze to proste bo wystarczy zbudowac szkole i wszystkie fabryki w miescie zwiekszaja poziom technologiczny. Dlaczego?!

Inna sprawa jest fakt braku wyjasnienia i opisu korelacji pomiedzy wyksztalceniem, zamoznoscia a mozliwoscia zatrudnienia w konkretnych strefach. Czy niezamozny obywatel moze pracowac w strefach komercyjnych dla zamoznych? Cholera wie. Zgaduj zgadula przez cala gre.

A co w tym dziwnego?
  • Odpowiedz
Dlaczego?!


heh.. po pierwsze nie wszystkie tylko te w zasięgu szkoły, po drugie to logiczne. Simowie są wyedukowani to potrafią więcej. Wiesz.. w normalnym życiu też tak jest.

niezamozny obywatel moze pracowac w strefach komercyjnych dla zamoznych?


Sam sobie na to odpowiedz. Tutaj tylko logiki trzeba.

Zamoznosc powinna wynikac z faktu istnienia wysoko platnej pracy a nie z tego czy drzewka masz kolo bloku.


Prawda. Dlatego jak wciśniesz F7 to zobaczysz, że
  • Odpowiedz
@Legol:

Ja wiem ze nie umiem w to grac, ale ta gra nie zacheca zeby sie w nia wglebiac.


I na tym ma polegać gra, żeby to było wyzwanie, a nie tak jak dzisiaj robi się gry pod casuali, bo nie potrafią sobie poradzić z korkami w mieście, to obrażają się na grę.
  • Odpowiedz
@haxxx: Problemy z serwerami to nie bugi. Ja tam widziałem tylko bugi w grafice, że np. droga na wzniesieniu mi się ucina jak zmniejszam zoom.

A problemów z serwerami jest co raz mniej i to widać :) Wczoraj grałem i nie miałem żadnego rollbacka, a z logowaniem już w ogóle nie ma problemu.
  • Odpowiedz
@osael: Jak jest w normalnym zyciu? Ze jak zbuduje szkole kolo obecnej huty w Krakowie to za tydzien zmieni sie poziom technologiczny huty? Prosze Cie..

Sam sobie na to odpowiedz. Tutaj tylko logiki trzeba.

No wlasnie tylko czy ta logika jest zaimplementowana w grze czy moze jakas inna logika bo nie jest to oczywiste. I nigdzie nie mozesz tego zweryfikwoac bo ekrany ekonomii sa tak zbiorcze ze #!$%@? na nich widac,
  • Odpowiedz
  • 1
@Wulfee: nie mowie o serwerach, wkurzajacy bug z centrum recyklingu, albo z dziwnymi komunikatami ze jest np brak wody a w regionie mam dostępne np ze 200 jednostek
  • Odpowiedz
@haxxx: Zależy jak masz usytuowaną przepompownie i wieże ciśnień. Z Centrum recyklingu nie wiem o co chodzi, bo jeszcze nie wybudowałem :D

@Legol: Przecież nie masz jeszcze miasta ponad 100k. Według mnie gra jest wyzwaniem.

Jedyne co mnie też wkurza to polityka EA i ich DLC.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wulfee: nie mam wcale, jest jedno miasto które zasila inne w wodę, ma ponad 700 jednostek wody a w dwóch pozostałych miastach co jakiś czas brakuje wody, mimo że łącznie region potrzebuje około 500 jednostek

Z centrum recyklingu taki myk, że jak odbierasz plastikowe od innych w rejonie i zapelnisz magazyn w centrum to przestaje ono działać i trzeba je zburzyć
  • Odpowiedz
@Legol:

Jak jest w normalnym zyciu? Ze jak zbuduje szkole kolo obecnej huty w Krakowie to za tydzien zmieni sie poziom technologiczny huty? Prosze Cie..


Miałem dalej odpowiadać na Twoje pytania, ale skoro Ty wszystko sprowadzasz do takich idiotycznych argumentów to radź sobie sam.
  • Odpowiedz
@osael: Wlasnie specjalnie sprowadzam do absurdu bo absurdalne sa mechanizmy w tej grze. Dlaczego wybudowanie szkoly powoduje rozwoj fabryk? To jest tak glupie ze az absurdalne. To rozwoj fabryk wymusza powstawanie szkol w ktorych ksztalca sie pracownicy. Rozwoj fabryk powinien wynikac z badan, kapitalu ktory z budzetu wlozysz w badania nad technologiami. Oczywiscie powinienes moc ksztalcic naukowcow na uniwersytetach zeby mogli realizowac te badania. Na pewno ten mechanizm nie powinien byc
  • Odpowiedz