Wpis z mikrobloga

Dziś ok. 6:00 w centrum #warszawa miała miejsce ciekawa operacja logistyczna. Na rogu Emilii Plater i Jerozolimskich stało kilka ciężarówek załadowanych sporymi elementami konstrukcyjnymi (takimi po kilka metrów każdy). Wokół kilka wozów straży pożarnej i kilkudziesięciu policjantów obstawiających sąsiednie skrzyżowania (łącznie z Rondem Czterdziestolatka). Kolejno nad każdą z ciężarówek nadlatywał śmigłowiec, podczepiano pod niego konstrukcję, a ten transportował ją na dach wieżowca Comarchu (ten niebieski, po drugiej stronie Ronda). Na czas przelotu policja wstrzymywała ruch, a gapie wzbijali oczy w niebo (ze względu na porę byli to w większości powracający do domu imprzowicze).
Brzmi to pewnie jak nic specjalnego, ale ciężki śmigłowiec operujący z ładunkiem kilkanaście metrów nad ziemią w samym centrum miasta, gdzieś między Dworcem Centralnym, a Mariottem to naprawdę niecodzienny widok. I pewnie też niecodzienna operacja, stąd tyle służb wokół.
Nie widziałem jeszcze nigdzie materiału na ten temat, ale jak gdzieś przeczytacie to wiedzcie, że Mirek tam był.
Jak ktoś wie coś więcej o akcji to dajcie znać.

A zdjęć dla Was nie mam, bo nie. Przejeżdżałem autem.
#ciekawostki #budownictwo #logistyka #smiglowce
  • 15
@Creder: Jestem ciekaw czy prywatna osoba odpowiedzialna za to musi płacić coś policji i straży pożarnej. Pewnie nie, a służby dodatkowo blokują ruch dla normalnych ludzi.

Zdarza się czasem że jeden policjant nie ma czasu dla zwykłego Kowalskiego a tu kilkudziesięciu pilnuje wszystkiego dla prywatnej osoby, firmy.
@adamm8: Mogli by to robić opłaceni ludzie kierujący ruchem.
Jak bede chciał zrobić jakaś wielce niebezpieczną inbę to rozumiem policja ma zabiezpieczać wszystkich innych bo mi się chcę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)