Wpis z mikrobloga

Czas na kolejne podsumowanie Case Clickera. Ostatnie wrzucałem ok. 1,5 tygodnia temu, a od tego czasu jak zwykle dużo się zmieniło.

Dla przypomnienia - gra jest połączeniem dość popularnych w google play case simulatorów i clickera. Zacząłem ją pisać głównie w celu nauki pisania gier na smartfony.

Pobrania / statystyki
Dzienna liczba pobrań przestała już rosnąć i utrzymuje się na poziomie 1400 - 1600 pobrań na dzień. Podobnie z liczbą odinstalowań - ta utrzymuje się na stałym poziomie 600 - 700 odinstalowań na dzień.
Całkowita liczba pobrań przekroczyła już granicę 30.000 i ciągle rośnie, w tym miesiącu powinna ona przekroczyć magiczną granicę 50.000 pobrań!

Nowa ikona
Aplikacja ma nową ikonę, wykonał ją @najman. Prezentuje się ona dużo lepiej niż poprzednia i z tego co zauważyłem, to przez tą zmianę nawet lekko wzrosła liczba pobrań. Ikonę można zobaczyć pod wpisem.

Facebook
Od ostatniego podsumowania ilość lajków prawie się podwoiła i aktualnie wynosi 973. A więc jeszcze chwila i będzie 1000!

Opinie w google play
Tutaj sytuacja jest podobna jak z facebookiem, ilość ocen się podwoiła, na chwilę obecną grę oceniło aż 1082osób! Liczba opinii także wzrosła, na chwilę obecną jest ich już ponad 500. Średnia ocena trochę spadła, ale od paru dni waha się w granicach 4,60 - 4,61.

Aktualizacje
Jako, że obecniej bardziej skupiam się nad innym projektem (server open tibia, swoją drogą to dość ciekawy temat, będę musiał kiedyś zrobić AMA), to liczba aktualizacji trochę zmalała. Na chwilę obecną wprowadziłem już wszystkie skrzynki ze skinami i kapsuły z naklejkami jakie są w CSie. Do zrobienia zostało tylko dodanie niektórych kolekcji, większej ilości ulepszeń i gra będzie już praktycznie gotowa.

Reklamy
Zmieniłem dostawcę reklam w aplikacji z #vungle na #admob, dzięki czemu ich czas zmniejszył się z ok. 30 do 7-10 sekund, a średni eCPM został prawie na tym samym poziomie - $1.30.

#gamedev #android #googleplay #caseclicker #csgo #counterstrike #coronasdk @botanicFTS
Crypton3 - Czas na kolejne podsumowanie Case Clickera. Ostatnie wrzucałem ok. 1,5 tyg...

źródło: comment_nwUcH4nZY1AK4ezMXMqAgDaBqV0JWcn9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: Ja siedzę od ok. 2009 do teraz i muszę się z tym nie zgodzić, szczególnie z tym, że są nieprofitowe. Na start mam przeważnie 1000 osób + 1000-2000 w kolejkach, a sama edycja serwera stoi średnio 8-12 miesięcy. Racja, teraz trochę trudniej się wybić niż parę lat temu, ale dalej jest to możliwe.
  • Odpowiedz
@psposki: W souvenir package'ach StatTrak może tylko przelecieć, ale nigdy go nie wylosujesz, podobnie jest w CSie.
Co do połączenia z google play games - jest w planach, ale gdzieś za 1-2 miesiące.
  • Odpowiedz