Wpis z mikrobloga

Kilka godzin pracy i oto jest, nowa strona do robienia #rozdajo !
Można sobie sprawdzić historię losowań z każdego wpisu, można losować wśród komentujących/plusujących/wszystkich, można pomijać zielonki, można sobie zobaczyć szczegółowe statystyki danego wpisu, nie trzeba się logować :)

Bam: http://skew.pl/rozdajo/

Proszę o plusowanie, fajnie by było jakby więcej osób dowiedziało się o tym boskim narzędziu każdego atencjusza. A tak serio, to trochę pracy mnie to kosztowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pospamuję też trochę tagami ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#webdev #webdesign #css #php #javascript #jquery #losowanie #rozdajosteam #mirkorandom
  • 29
@saint: Dzięki :) Czekam na propozycje :)
@handler: Jakiś rok temu, nie mogłem uzyskać dostępu do API, to napisałem do supportu, przepięli mnie do działu technicznego, i dali mi dostęp :D Na pewno mogą zwiększyć limit, przykładem jest tutaj aplikacja na androida "Mój Wykop", sporo osób z tego korzysta i na początku właśnie były problemy z limitem, a teraz śmiga :)
@skew: tutaj masz banalną funkcję która korzysta z biblioteki openssl:

function ($min,$max){
$range = $max-$min+1;
do{
$result = floor($range*(hexdec(bin2hex(openssl_random_pseudo_bytes(4)))/0xffffffff));
} while($result == $range);
return $result + $min;
}

powinna jeszcze być opcja do wybrania ile osób ma wylosować :P
@Jurigag: Dzięki wielkie, specjalnie musiałem PHP zaktualizować :D Zaimplementowane, funkcja już działa.
@sCrApI: Co cie dać? :)
@Jurigag: Tsaa, to jest na mojej liście rzeczy do zrobienia, ale nie piszę aż tak dużo w php, a jak już piszę, to nie chce mi się szukać jak to poprawnie zrobić :D
@skew: tak czy siak lepiej korzystać z random.org to jest tylko nieco bardziej bezpieczne i większą entropię ma ale to nadal prng, tak poza tym radzę się zainteresować jakimś frameworkiem - mówisz że możesz aktualizować php itp itd więc pewnie jakiś vps z dostępem roota także polecam zainteresować się phalconem micro - bardzo szybko można postawić na nim taka stronę lub slimem czy lumenem