Wpis z mikrobloga

Miry, jak to jest z Kryminologią na UWB, biorą tylko jeden przedmiot z następujących: historia, wiedza o społeczeństwie, język polski, język obcy, matematyka - poziom podstawowy lub rozszerzony. tak? na stronie tak niby jest ale może ktoś wie coś wiecej z autopsji albo od znajomych. Warto na to iść? #bialystok
  • 23
@Aguch: do pracy w policji biora i tak po szkołach policyjnych tylko. Musieliby Cię i tak wyslać do szkołki policyjnej (mimo ze po studiach jestes) zeby wyprać mózg troche i przeszkolić, wiec raczej sensu nei ma tylko od razu do policji lepiej
@Aguch: Ja akurat jestem na zaocznych, ale mam to samo, co dzienni - tylko same wykłady (oni mają wykłady i z tego samego ćwiczenia). Studia same w sobie ciekawe i fajnie prowadzone (w większości ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale np kryminologia w Gdańsku ma zajęcia praktyczne typu laboratoria itp ( ͡° ʖ̯ ͡°) a u nas sama teoria i pełno zapychaczy typu
@Aguch: ale dlaczego masz odpuścić? spróbować zawsze można, ja po maturze starałam się na krymino w Gdańsku a było 44 osób chętnych na jedno miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie byłam aż tak nisko na liście! za I rok 3800zł w 6 ratach, nie wiem, ile będzie za drugi
@Aguch: A nie myślałaś, żeby pójść na prawo, a potem w ramach kierunku na specjalizację: kryminologia? Ja tak zrobiłam ;)
Po prawie masz większe perspektywy zatrudnienia niż po samej kryminologii.
@sejwjor: wiadomo, zawsze warto spróbować ale właśnie, jak chce pracę mieć po tym to tylko policja wchodzi w gre, no nie wiem, poczytam jeszcze o tym, trochę czasu jest :)
@skarpetki_lenina: fajny pomysł :) jak dostane wyniki z matury to podejme ostatecznie na co skladam :)
@Aguch: trochę sprostuję swojego posta - specjalizacja jest karnistyczna, a pracę magisterską można pisać z kryminologii. W ramach specjalizacji na IV i V roku trzeba zaliczyć 10 przedmiotów (nie da się ich nie zaliczyć ;)), które samemu wybiera się z listy, wśród nich były np. przestępczość zoprganizowana, kryminologia, patologie społeczne.
@Pafeuuu nie spodziewałam sie takiego pytania po tylu latach ( ͡º ͜ʖ͡º) nawet nie pamiętałam ze chodzila mi po głowie kryminalistyka haha