Wpis z mikrobloga

Jakieś 12 dni temu do Google Play wrzuciłem Case Clickera - połączenie case simulatora z clickerem. Gierkę pisaną głównie w celu nauki pisania gier pod telefony. No i czas na małe podsumowanie.

Pobrania
Jak statystyki? Na chwilę obecną aplikacja ma już prawie 3,000 pobrań i ta liczba rośnie coraz szybciej. Wczoraj została pobrana niecałe 350 razy, a dzisiaj już 450, tak więc myślę, że prędzej, czy później te 10,000 pobrań będzie, może nawet jest szansa na pojawienie się w nowych aplikacjach.

Facebook
Fanpage na facebooku też już się trochę rozrósł i obecnie jest już prawie 150 lajków. Myślę, że dobry kontakt z graczami to podstawa.

Aktualizacje
Od zamieszczenia w google play zaktualizowałem aplikację 21 razy. Dodałem między innymi system misji, nowe ulepszenia, osiągnięcia i kilka mniejszych nowości. Pomysłów na nowości mam jeszcze dość dużo, tak więc jest co robić.

Reklamy
Niedawno dodałem do aplikacji bonusy, które zobywa się za zobaczenie reklamy. Do reklam używam serwisu Vungle i średni zysk za 1,000 wyświetleń waha się od $0.5 do $2.0. Zawsze coś, może wkrótce zwróci się koszt licencji developera w google play.

PEGI
Jak pewnie niektórzy się już zorientowali, google dodało do swojego marketu oznaczenia PEGI.
Na początku udało mi się oznaczyć aplikację jako PEGI3, ale później aplikacja dostała oznaczenie "hazard" no i niestety jest PEGI12. Mam nadzieję, że to nie wpłynie w większym stopniu na ilość pobrań.

Kraje
Polacy to jakieś 55% użytkowników tej gry (Poland strong ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ruski to 20%, gracze z USA - 6%, a cała reszta z innych krajów. Szczerze mówiąc to spodziewałem się więcej graczy z Rosji.

Grafika
Grafikiem nie jestem, więc aplikacja wygląda jak wygląda. Kolory trochę za bardzo się ze sobą zlewają, postaram się coś wymyślić w wolnym czasie.

Portowanie
Aplikacja obecnie dostępna jest tylko na androida, jednakże jeśli uda mi się zdobyć jakiś telefon z #ios i #windowsphone to postaram się ją przeportować także i na te platformy. Ze względu na użyte SDK to nie powinno być trudne.

#caseclicker #gamedev #android #csgo
Crypton3 - Jakieś 12 dni temu do Google Play wrzuciłem Case Clickera - połączenie cas...

źródło: comment_IBv8DyopE86snFBYxzrYtMXjxspAyL5K.jpg

Pobierz
  • 27
@Crypton3: czołem cumplu, mam dla ciebie radę. Zmniejsz szansę na trafienie battle-scared. Otworzyłem prawie 100 skrzynek, żadny FN, 1 MW kilka FT a reszta to BS
@Crypton3: mam sugestie: fajnie byłoby gdy np. zdobędziemy achievementa lub gdy będziemy mogli coś ulepszyć to pojawiała by się jakaś gwiazdka czy napis NEW czy AVAILABLE informujący o tym xD
Gra świetna ( ͡° ͜ʖ ͡°)