Wpis z mikrobloga

No siema mirki. Z okazji nadchodzącej premiery Wiedźmina 3 postanowiłem złożyć komputer który spełnia jego minimalne wymagania sprzętowe.

Sam komputer:
CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz - 650 zł
Chłodzenie: Wiatrak marki wiatrak - 70 zł
RAM: 2 kości DDR3 po 4GB randomowej firmy - 240 zł
GPU: nVidia GeForce GTX 660 - 720 zł
Płyta główna: ASUS P8P67 - 300 zł
Zasilacz: Zasilacz 500W np. Corsair - 250 zł
Dysk: WD 500GB 7200RPM 3.5" - 150 zł

Razem: 2380 zł

Jednak warto by było jeszcze dodać kilka drobiazgów:
Obudowa marki obudowa wyglądająca jak gówno - 100 zł
Napęd Blu-ray jak w konsolach - 200 zł
Karta Wi-Fi na PCI dobrej firmy - 45 zł
"Lewy" klucz do Windowsa z Allegro - 40 zł
Pad od Xboxa 360 z odbiornikiem do PC - 150 zł
Kabel HDMI - 10 zł

Razem: 2925 zł

2925 złotych za komputer który odpali Wiedźmina 3 na minimalnych wymaganiach. Za tą cenę macie dwie sztuki PS4 w zestawie z grą. To 1500 złotych to będzie oprócz gier jedyny wydatek na sprzęt do grania przez najbliższe 10 lat. Komputer który właśnie złożyliśmy wystarczy do grania w najnowsze gry do końca 2015, potem będziemy musieli kupić nową kartę graficzną za 1000 zł.

Uprzedzam komentarze:

"Te ceny to z kosmosu wziąłeś mam kolegę który sprzedaje procesory o 10 złotych taniej"
To średnia cena danej części z Allegro, PS4 też na bank idzie kupić o kilka złotych taniej

"#!$%@? przecież każdy ma w domu procesor i GPU i obudowę więc tego nie powinno się liczyć"
Co #!$%@?? xD

"Po co dałeś tutaj system, pada, napęd Blu-ray i obudowę xD"
Bo konsole mają to od razu po zakupie.

"Idzie złożyć przecież tańszy sprzęt z innych części"
To złóż i nie przekrocz ceny konsoli.

inb4 ból dupy PC za hajs z Komunii Świętej master race
wołam #pcmasterrace #konsole #ps4 #gry
  • 100
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: Ja uważam, że trochę racji mają obie strony. Moje zastrzeżenia:
- na PS4 kwitnie sprzedaż grami używanymi ( jeśli nie jesteś kolekcjonerem to sprzedajesz gierkę po przejściu ze stratą max. 30zł)
- Blu-Ray w PC nie ma racji bytu.
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: Jestem zwolnnikiem PCetów, głównie z powodu padów, których nie umiem obsługiwać, próbowałem wiele razy ale to po prostu nie dla mnie -tylko klawiatura, ergo, tylko PC-et Wiedzmin faktycznie ma wymagania z kosmosu i ta gra dla mnie nie ma sensu. Zestaw na którym pograsz na full w GTA V.. podkreślam GTA V, wystarczy aby uciągnąc na MINIMALNYCH Wiedzmina.
  • Odpowiedz
To 1500 złotych to będzie oprócz gier jedyny wydatek na sprzęt do grania przez najbliższe 10 lat.

oprócz gier

250zł za sztukę @BejtMidrasz:


@lewymaro: Jak ktoś jest debilem i kupuje gry w Empiku, to rzeczywiście tyle można zabulić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@r5678: A dodałbym jeszcze, że na konsole nie ma gier w 1080p, więc trzeba podłączać pod monitor CRT.. w dupe niech sobie takie coś wsadza.
  • Odpowiedz
"Po co dałeś tutaj system, pada, napęd Blu-ray i obudowę xD"

Bo konsole mają to od razu po zakupie.


@BejtMidrasz: Aha, nie moge sobie przypomnieć kiedy ostatni raz włożyłem płyte do mojego napędu DVD, ktoś tego jeszcze używa w ogóle?
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: po

1 komputer jest urządzeniem wielofunkcyjnym, i nigdy nie będzie mi się opłacało kupienia konsoli. Nigdy nie spędzam nad graniem by wydawać taką sumę na urządzenie które służy tylko do tego.

2 Cena gier na konsoli przewyższa ceny na PC do tego dochodzą Łaski pana Gabena i Hundle Bundle.

3 Abonament za granie w Multi.

4 Komputer możesz z Ubgradować a Konsole nie.

5 Minimalne wymagania nie oznaczają że jak
  • Odpowiedz
  • 0
@kanaka: a teraz posluchaj. W polsce ludzi nie stac na gry konsolowe. Ja moge kupic nowke ps4 za 300f, to jest dwa dni mojej pracy do tego gry w dniu premiery maks 50f. Jezeli gre chce tylko zobaczyc ide do cex i kupuje za 10-20f uzywke albo w game biore 3 za 10f (uzywki).
Teraz porownanie, ja zarabiam 2000 monet i ty masz 2000 monet. Ja za pc place 500 monet
  • Odpowiedz
@JanuszProgramowania: Nie wiem jak na trzech, ale spokojnie robilem na dwoch fhd, przy gorszej konfiguracji(i3, 16gb ramu i jakis smieciowy gf640 czy cos takiego) i sciec zadnych nie bylo, solidworks ktory jest bardziej wymagajacy tez sie nie zatnie.
  • Odpowiedz
@sh2dov: no właśnie ludziom w Polsce raczej nie opłaca się kupować i kompa i konsoli. Stardarowi rodzice wolą kupić dziecku na komunie kompa za 3k niż konsole bo wiedzą że komp jest pożyteczniejszy. Ja sam będąc na kompa zbierałem długo. Moja konserwacja kompa ograniczała się do wymienieniu po 3 latach od kupna wentylatora do Karty Graficznej. Oraz wymiany Dysku twardego i dokupienia ram RAM po 6 latach ( a to dlatego
  • Odpowiedz