Wpis z mikrobloga

No siema mirki. Z okazji nadchodzącej premiery Wiedźmina 3 postanowiłem złożyć komputer który spełnia jego minimalne wymagania sprzętowe.

Sam komputer:
CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz - 650 zł
Chłodzenie: Wiatrak marki wiatrak - 70 zł
RAM: 2 kości DDR3 po 4GB randomowej firmy - 240 zł
GPU: nVidia GeForce GTX 660 - 720 zł
Płyta główna: ASUS P8P67 - 300 zł
Zasilacz: Zasilacz 500W np. Corsair - 250 zł
Dysk: WD 500GB 7200RPM 3.5" - 150 zł

Razem: 2380 zł

Jednak warto by było jeszcze dodać kilka drobiazgów:
Obudowa marki obudowa wyglądająca jak gówno - 100 zł
Napęd Blu-ray jak w konsolach - 200 zł
Karta Wi-Fi na PCI dobrej firmy - 45 zł
"Lewy" klucz do Windowsa z Allegro - 40 zł
Pad od Xboxa 360 z odbiornikiem do PC - 150 zł
Kabel HDMI - 10 zł

Razem: 2925 zł

2925 złotych za komputer który odpali Wiedźmina 3 na minimalnych wymaganiach. Za tą cenę macie dwie sztuki PS4 w zestawie z grą. To 1500 złotych to będzie oprócz gier jedyny wydatek na sprzęt do grania przez najbliższe 10 lat. Komputer który właśnie złożyliśmy wystarczy do grania w najnowsze gry do końca 2015, potem będziemy musieli kupić nową kartę graficzną za 1000 zł.

Uprzedzam komentarze:

"Te ceny to z kosmosu wziąłeś mam kolegę który sprzedaje procesory o 10 złotych taniej"
To średnia cena danej części z Allegro, PS4 też na bank idzie kupić o kilka złotych taniej

"#!$%@? przecież każdy ma w domu procesor i GPU i obudowę więc tego nie powinno się liczyć"
Co #!$%@?? xD

"Po co dałeś tutaj system, pada, napęd Blu-ray i obudowę xD"
Bo konsole mają to od razu po zakupie.

"Idzie złożyć przecież tańszy sprzęt z innych części"
To złóż i nie przekrocz ceny konsoli.

inb4 ból dupy PC za hajs z Komunii Świętej master race
wołam #pcmasterrace #konsole #ps4 #gry
  • 100
@RudyLis: podchodzisz do tego trochę z dupy strony:
- konsoli nie trzeba podkręcać, bo tam z założenia wszystko po prostu działa, lepiej bądź gorzej, ale działa
- multiplayer... no w PC możemy to porównać do... naciągane, wiem, ale licencji na Windowsa, antywirusa, lub cokolwiek cyklicznego co zapewnia nam komfortową pracę z kompem, to akurat chyba jedyna wada konsoli w tym świetle
- mody, z tego się wyrasta moim zdaniem... osobiście w
@RudyLis: no też właśnie, ja pamiętam swoje zmodowane GTA:SA w którym nie było defaultowych samochodów, wszystkie "z prawdziwości", ledwo to działało, ale ile frajdy było! ( ͡° ͜ʖ ͡°) brak modów to też plus, ciężej o cziterów w rozgrywkach online ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BejtMidrasz: Chłodzenie: Wiatrak marki wiatrak - 70 zł - jest już w zestawie, ta cena za 2500k totalnie z dupy, idzie go taniej kupic, Napęd Blu-ray jak w konsolach - 200 zł niepotrzebne, Karta Wi-Fi na PCI dobrej firmy - 45 zł - to również, Pad od Xboxa 360 z odbiornikiem do PC - 150 zł, Kabel HDMI - 10 zł te rzeczy także, Zasilacz: Zasilacz 500W np. Corsair - 250