Wpis z mikrobloga

zanim się obraże na moje nowe Nimbusy 17... ktoś poleci jakieś dobre skarpetki do biegania?

Wczoraj chrzest butów na dystansie 10km. Skończyło się na obtarciu obydwóch pięt od wewnętrznej strony.... (i życiówce - 47:57)

Jeszcze jutro będe w nich chodził cały dzień co by rozchodzić, ale ogólnie jestem zły :'(

#bieganie #bieganiesprzet #asics
  • 5
@mars91:
1. Kup nowe buty, treningowe z maksymalna amortyzacja i milionem systemow wsparcia stopy, co ma spory wplyw na dynamike. Buty bardziej przeznaczone do klepania kilometrow, niz startow na krotkich i szybkich dystansach.
2. Zrob dokladnie to, co wszelkie poradniki nawet te dla idiotow typu "jak biegac wolno ale szybko" odradzaja - wyjmij z pudelka i ubierz na wyscig.
3. W nowych butach, w ktorych nawet 1 km nie bylo naklepanego,
@PurpleHaze: 1. kup takie buty, bo ważysz ponad 90kg, biegasz treningowo 50km tygodniowo, wakacje rozplanowane na półmaratony
2. wyjmij z pudełka, pobiegaj po okolicy 2-3 km
3. było naklepane, nawet z 10km ale nie na raz - ubierz na wyścig 10km, biegnij na płaskiej atestowanej trasie - idealnej pod dobry czas, pobij życiówke
4. szukaj skarpetek, bo stopy obtarte, bo but wąski

albo coś poradź, albo usuń konto, mówiąc chrzest miałem
@mars91: pomijam juz dobor butow, bo kierowales sie pewnie opiniami "expertow" 85kg+ wagi = nimbus i nic innego, ewentualnie NB z kg sloniny w podeszwie. Ale jak mogles kupic za waskie buty, ktore pija w stope w okolicach piety?
Po pierwsze 10km przebiegu na kilku treningach to nic... W trakcie treningu stopy m.in. ze wzgledu na wiekszy doplyw krwi i prace miesni moga "puchnac" i zrobienie 5 tereningow po 2km to
@PurpleHaze: kierowałem się dostępnością / ceną w deca + również opinią z neta. Głównie szukałem butów o wysokiej amortyzacji dla stopy neutralnej. Zanim kupiłem miałem na nodze te (+ kilka innych) i nie miałem żadnego dyskomfortu. Dzięki za wskazówki.