Wpis z mikrobloga

Korwin uważa, że jedną z ważniejszych spraw jest wprowadzenie kary śmierci, a przecież są lepsze rozwiązania od kary śmierci. Po pierwsze pomyłka po wykonaniu wyroku jest nie odwracalna. Po drugie w USA przestępczość jest na wysokim poziomie pomimo kary śmierci. Po trzecie dlaczego mamy marnować potencjał ludzki. Uważam, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie więźniów jako swego rodzaju "niewolników". Na przykład w Brazylii wykorzystuje się więźniów do produkcji prądu. Można ich wykorzystać również w wielu innych dziedzinach: budowa dróg, sprzątanie przestrzeni miejskich oraz inne publiczne prace na rzecz wspólnego dobra. Dzięki takiej polityce więziennej skazańcy nie byliby utrzymywani z pieniędzy podatników tylko z zarobionych przez nich pieniędzy. Obecnie utrzymanie więźnia kosztuje państwo(czyt. podatników) około 2,5 tys. zł.
#karasmierci #korwin #polityka #lewackalogika #oswiadczenie
  • 25
@nnogi: To jest o wiele lepsze rozwiązanie niż utrzymywanie przestępców z pieniędzy podatników czy zastosowanie kary śmierci.

Nie przejdzie.

A kara śmierci przejdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@shinigami26: ja jestem za kara śmierci, ale myślałem o takim sposobie, po przebadaniu skazanca wyciąć mu wszystkie przydatne organy i ściągnąć z niego cała krew, myślę że wtedy przydałby się społeczeństwu niesamowicie.
@nnogi: napisał wyraźnie że zarabiał by sam na siebie, dostawał by jedzenie ubranie, ale dopiero wtedy gdy pracuje, myślę że to też dobre rozwiązanie.
tym bardziej kosztuje utrzymanie niewykwalifikowanego

@nnogi: Taki też by się do czegoś przydał, ale zawsze można takim zrobić jakieś kursy. Przecież taki niewykwalifikowany jeżeli już skończyłby odsiadkę to znowu wróci bo gdzie znajdzie pracę?
@shinigami26:
1) nie powstrzyma to takiej osoby od dalszego mordowania
2) stworzy to patologię iż będzie opłacało się fałszywie skazywać ludzi by na tym zarabiać. w USA tak się już dzieje
@pss8888: to też, ale
1) to w sam raz bo morderstw mamy nie wiele
2) w razie wojny - rozstrzelać generała który wyda wrogowi wszystkie plany i "sprzeda" swój naród
@pss8888: eee dla dezerterów?

Tusk na polecenie Żydów i Amerykan użycza lotnisk z których NATO pomaga potomkom UPA walczyć z ich braćmi z drugiej połowy Ukrainy, posyłamy tam najpierw "doradców", potem GROM.
Powstańcy w końcu się wkurzają i atakują też nasze jednostki. Prezydent ogłasza mobilizację.

Ty mówisz nie sorry nie będę się mieszał w wojnę domową i dajesz nogę.
Jesteś złapany i co - czapa?

p.s. III wojna światowa zaczęta w
> A jeśli nie będą chcieli pracować to tortury?

@Hermandad: Raczej głodowe normy żywieniowe + karcer


@shinigami26: no faktycznie w ogóle nie tortury. Weź się puknij w głowę.

p.s. po pierwsze trzeba by depenalizować karanie za prawa autorskie, ściąganie muzyki z sieci czy programów,
oraz za używanie narkotyków innych niż alkohol.
@rfree: Teraz też są karcery. Czyli co więźniowie według Ciebie są torturowani? Idąc tym tokiem myślenia to zamknięcie przestępcy w więzieniu to też tortury. Więc najlepiej wypuśćmy wszystkich na wolność w imię obrońców praw człowieka. I to ja mam się puknąć w głowę?

p.s. po pierwsze trzeba by depenalizować karanie za prawa autorskie, ściąganie muzyki z sieci czy programów, oraz za używanie narkotyków innych niż alkohol.


Jak najbardziej jestem za, ale
@shinigami26: Tak, ale skąd wiesz że jakby nie było kary śmierci byłaby niższa? We wszystkich krajach w których jest wysoka przestępczość jest kara śmierci, jako element odstraszania i zmniejszania tejże przestępczości. Wg. Twojej logiki to powinni tak jak w Norwegii karać za morderstwo góra 12 lat i wtedy by mieli taki % morderstw jak w Norwegii.