Wpis z mikrobloga

Planowanie wyprawy dookoła Polski część IV: #bialystok -> #bialapodlaska -> #terespol.

Data startu 8 czerwca - raczej już pewna - o ile tylko na starcie nie będzie paskudnej pogody. Na tę chwilę trasa ma ok 4250 km i 35 500 m przewyższeń.

Misie Gumisie... Standardowo prosiłbym Was o:

1. Niezobowiązujące propozycje #nocleg (póki co mam ich około 20, ale głównie na północy i południu i sporo się dubluje). W tym rejonie będę albo koło 16 czerwca albo pod sam koniec czerwca w zależności czy wystartuję na wschód, czy na zachód - preferowany jest wschód. Na zasadzie "jak będę w domu to przygarnę" ew. kumpel, rodzina itd, czy też tanie hostele, pensjonaty etc. Tak do 50km nawet od trasy, bo trasa nie jest super sztywna to raz, dwa czasem lepiej 2h popedałować niż spać pod gołym niebem (jadę bez namiotu, a i prysznic na takiej wyprawie to luksus). Mowa jest oczywiście o wszystkich przygranicznych okolicach (głównie czerwiec i początek lipca 2015).
2. Uwagi którędy nie jechać - przez dziadowskie, nieutwardzone trasy lub nie wolno tam jeździć rowerem - duży ruch samochodowy nie jest dla mnie problemem.
3. Co warto zobaczyć - ze szczególnym uwzględnieniem ładnej, zabytkowej architektury (zamki, etc.).

Link do dzisiejszego fragmentu trasy - macie jej zdjęcie poniżej. Zamieszczony odcinek ma 230km i 1300m w górę. Nocleg na każdym etapie tego odcinka wielce byłby pomocny, bo ściana wschodnia i zachodnia jakoś słabo z noclegami.

#metaxynarowerze (wrzućcie sobie ten tag na czarną listę jak komuś podnoszę ciśnienie spamem i po sprawie) #turystyka #podroze #rower #szosa #polska

metaxy - Planowanie wyprawy dookoła Polski część IV: #bialystok -> #bialapodlaska -> ...

źródło: comment_dz1cTmmif7wndgbwN5BITN67uL3rMiZS.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_legenda: Ogólnie stopy będą tam gdzie będą noclegi. Póki co niezbyt mam w tamtych okolicach gdzie spać, więc o ile nic się nie urodzi to zapewne Białystok i tam jakiś hostel etc. Będę się zatrzymywał na zwiedzanie.
  • Odpowiedz
@metaxy: Moje rodzinne okolice :) Tak się składa, że w połowie czerwca prawdopodobnie będę na urlopie u rodziców w okolicach Terespola (o ile dostanę urlop w pracy). Jakby co to mogę przenocować. Pytaj bliżej czerwca na priv.
Droga od Janowa Podlaskiego do Terespola jest bardzo malownicza. W Janowie warto zahaczyć o Stadninę Konii Arabskich. W Łobeczowie Małym, kilometr od Terespola, wypada zobaczyć fortyfikacje dawnej Twierdzy Brzeskiej z XIX w.
  • Odpowiedz
@metaxy: Okolice Bondar to bardzo piękne miejsce. Odwiedź zaporę na zbiorniku Siemianówka i ruszaj w stronę Michałowa. UWAGA: możesz napotkać roboty drogowe.
W Michałowie zjedź na Zabłudów i do Białego, gdyż dojazd do Białegostoku przez trasę 65 jest w tragicznym stanie.
  • Odpowiedz
@metaxy: W Siemiatyczach do zwiedzenia jest:
- Kościół rzymskokatolicki pw. Wniebowzięcia NMP - murowany budynek pochodzący z 1683 roku
-Cerkiew prawosławna pw. Świętych Piotra i Pawła, która mieście się praktycznie obok kościoła co wyżej podałem.

Z Milejczyc proponowałbym pojechać tędy https://goo.gl/maps/589W8 zahaczając o Świętą Górę Grabarkę(info: http://www.grabarka.pl/) ,która jest jednym z najważniejszych miejsc dla wyznawców prawosławnych. Można tam zwiedzić cerkiew, mnóstwo wbitych w ziemię krzyży i napić się święconej, zimnej
  • Odpowiedz
@cresuj: Spoko, spoko, dzięki za trasę i atrakcje. Jasne, że nie wszyscy mogą/chcą przenocować. Ale tak piszę, bo jak się jednak znajdą to zawsze plus. I koszty i nowi ludzie poznani.
  • Odpowiedz
@metaxy: Jeszcze się zastanowię czy coś wartego jest do zobaczenia w okolicach Siemiatycz i zapytam dziewczyny czy warto coś zwiedzić na drodze Kleszczele- Milejczyce,bo z tamtych okolic jest. Jutro dam znać :).
  • Odpowiedz
@metaxy: Elo, pochodzę z okolicy Kleszczel także tego. Największym problemem jest to że nie wiem kiedy będę na podlasiu, jestem w 2 weekendy w miesiącu tak mniej więcej. Jeżeli uda nam się jakoś zgrać to masz nocleg zapewniony. A w mojej miejscowości masz chyba jedną "atrakcję", czyli coś podobnego do tego, o czym pisze @cresuj czyli monaster prawosławny www.saki.pl Ludzie się jarają i walą drzwiami i oknami, osobiście baranów
  • Odpowiedz
@micbor1: Heh, dopiszę Cię do listy dobrych ludzi. Właśnie o to chodzi, że jak mam opcję 3 osób, które może będą mogły mnie przenocować to czasem zdarzy się, że choć jedna będzie faktycznie mogła.
  • Odpowiedz
@metaxy: W okolicy Siemiatycz nie przychodzi mi nic więcej do głowy aby było jeszcze ciekawego do zwiedzenia. W okolicy Kleszczel jak i na tym odcinku trasy to głównie do zwiedzenia są raczej stare kościoły/cerkwie i cmentarze.
  • Odpowiedz