Wpis z mikrobloga

Myślałem, że dysproporcja będzie większa.
Spodziewałem się 1:6 albo nawet 1:10 #android / #ios jeśli chodzi o zarobki z gry.
A tu miła niespodzianka. Jest jakieś 1:3.

Darmowa wersja na android przekroczyła 500 pobrań (około 700 aktualnie). :)
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.notefighter.androidfree

Oficjalna strona promująca projekt: http://www.notefighter.net/

Zarobek z reklam w darmowej wersji: trochę ponad dolar.

Sprzedaż płatnych wersji:
ios: 65$
android: 22$

Myślę nad portem #windowsphone Jak tam #bojowkawindowsphone? Kupujecie aplikacje, czy tylko reklamą można tu coś zdziałać? IAP aktualnie nie mam zamiaru się bawić: jakoś jako gracz wolę raz zapłacić i nie widzieć tego ciągłego żebrania o a kasę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Prawie tydzień po oficjalnej premierze. By śledzić losy mojej firmy #zagranico, którą mam zamiar tworzyć i promować gry muzyczne: #mattzagranico

#gamedev #gry #biznes
JavaDevMatt - Myślałem, że dysproporcja będzie większa. 
Spodziewałem się 1:6 albo n...

źródło: comment_BkmINRpsoOivatx00hdH2smoLZsgUTqT.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: kupuje normalnie apki, ale jak jest możliwość sprawdzenia wersji próbnej to najpierw sprawdzam. Często też robią wersje darmową z reklamami i "pro" płatną. Jak długo zaczynam używać aplikacji to kupuje :)
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Jakie stosujesz reklamy? Tylko małe banery? (przynajmniej tylko takie zauważyłem). Ostatnio byłem na warsztatach o ekosystemie Google i według badań lepiej jest dać raz na jakiś czas reklamę wielkoformatową niż irytujący baner przez cały czas.
  • Odpowiedz
według badań lepiej jest dać raz na jakiś czas reklamę wielkoformatową niż irytujący baner przez cały czas.


@mdfk: ale takie reklamy nie powinny reagować na tapnięcie przez pierwsze 3 sekundy, bo nie raz w takie popupa przypadkiem kliknąłem, a to bardziej wkurzające niż banerek.
  • Odpowiedz
@wajdzik: Według tych badań, oba typy reklam były wkurzające, ale małe banery gdzieś wciśnięte były bardziej wkurzające od tych wielkoformatowych raz na jakiś czas. Badani użytkownicy wykazywali, że jeśli mieliby wybrać to zdecydowanie wielkoformatowe. Dodatkowo - na nich się więcej zarabia.
  • Odpowiedz