Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki! Chciałbym kupić pierwsze buty trailowe, czym powinienem się kierować? Chciałbym pobiegać trochę po górach, w różnych warunkach. Jak sprawdzają się membrany w takich butach? W budżecie do 300 zł widziałem buty z gore, są też Kalenij z jakąś membranką.
#bieganie #bieganiesprzet #gory
  • 13
@baczus: chciałbym iść na taki kierat, pewnie będzie brodzenie w potokach, pewnie się zdarzy deszcz. Lepiej szybkoschnące niż ceratka? W sumie na brodzenie membrana nie pomoże a będzie dłużej schła.
@pilot1123: Lepiej szybkoschnące. Jak będziesz brodził, to i tak ci się wierzchem naleje, więc lepiej żeby się wylało. Ja bym raczej przyglądał się podeszwom (przyczepność, elastyczność, te sprawy). Ale tak naprawdę to ja się nie znam. Po górach biegałem dwa razy i za każdym razem okazywało się, że zabrałem złe nogi.
@pilot1123: jesli nie masz w planach baaardzo długich biegów/rajdów w mokrym śniegu to nie ma co się pakować w goretex. Czym się kierować? Promocjami :P. Jakiś czas temu wyszukałem north face ultra trail ponizej 250 zł. generalnie patrzyłem na co jest przecena, i dopiero wtedy czytałem recenzje, ewentualnie szukałem dalej w niższej cenie :)
@so0owa: o ile nie naleje Ci się woda od góry. Wiadomo na deszcz, mokre podłoże gore tex jest super. Tylko pamiętaj o higienie, w takich butach noga szybciej się poci i łatwiej o brzydki zapach w środku.
@lukglo86: No właśnie potrzebuje niskich butów w Tatry jako turystyki oraz do podejść pod ściany. Wykorzystywane by były jeszcze w Bieskidach. Nie wiem czy warto pchać się GT