Wpis z mikrobloga

7 808 - 1 = 7807

Autor: Karen Traviss
Tytuł: Star Wars: Komandosi Republiki: Bezpośredni Kontakt
Gatunek: fantastyka.

Jest to opowieść o czterech komandosach Wielkiej Armii Republiki, którzy zostają wysłani na planetę Qiilura.
Właśnie na tym świece, gdzie niepodzielnie rządzą Neimoidianie znajduje się tajny ośrodek Separatystów.
W którym to doktor Ovolot Qail Uthan wraz ze swoim zespołem, pracują nad wirusem, który ma zabijać wyłącznie żołnierzy klonów.
Czteroosobowej drużynie klonów, (starać się) pomagać będzie młoda padawanka Etain Tur-Mukan, która od dłuższego czasu wraz z swoim mistrzem wykonuje tam tajną misję szpiegowską.
Celem tego zespołu będzie tajny ośrodek Separatystów.
Zadanie jest o tyle trudne, że zamieszkujący ten świat rolnicy są wyzyskiwani przez Neimoidian i nadzorowani przez bandę bezlitosnych najemników pod dowództwem okrutnego Mandalorianina Ghez Hokan.
Farmerzy za butelką lokalnego trunku, który pozwala im na chwilę odciąć się od beznadziejnej codzienności, są w stanie zdradzić nawet członków własnej rodziny.

W książce tej nie uraczymy bohaterów znanych z filmów.
Dowiemy się za to dużo o samych żołnierzach klonach.

Moja ocena 8,5/10.

[ #bookmeter #czytajzwykopem #ksiazka #starwars #gwiezdnewojny ]
Pobierz pestis - 7 808 - 1 = 7807

Autor: Karen Traviss
Tytuł: Star Wars: Komandosi Republ...
źródło: comment_5Gylsmjd7oa7RS2WJ2pRQEoBIUsJtnsi.jpg
  • 7
@mojemacki: no właśnie ;) A Bezpośredni Kontakt już ma parę latek, także w kanonie już nie jest. Nie mam pojęcia, czy jakiekolwiek książki w tej chwili (nie licząc książek z dwóch trylogii) są kanoniczne...