Wpis z mikrobloga

#linux #pracbaza #studbaza #pytanie

Mirki, mam jutro pierwszą poważną rozmowę o pracę. Takie tam dla studenta, żeby sobie dorobić, helpdesk IT.
W mejlu dostałem informację, że "będzie to test z podstawowych zagadnień związanych z systemami operacyjnymi, głównie Linux".

Moje pytanie brzmi: czego się mogę spodziewać? Jak się przygotować? Jestem po technikum (#informatyka, czerwony pasek, te sprawy), więc nie wiem, może w ogóle nie ma sensu się bać? :)
  • 11
@binerek: też się zastanawiałem nad tym pisząc to :D
@Gooma: sprawdziłem, bo tez mi się tak wydawało z początku - jednak tak nie jest. Google prawdę Ci powie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byłem tez w biurze i wyglądało okej.
@Ult1me: biorąc pod uwagę mnogość dystrybucji to ten wymóg pracodawcy jest bardzo nie na miejscu. Przygotuj się głównie z konfiguracji sieci.
@Ult1me: raczej podstawy, typu uprawnienia, zarządzanie użytkownikami, ogólnie poruszanie się w konsoli itp.
U mnie w robocie pierwsza linia supportu może np. zresetować hasło, odblokować konto, albo podesłać dalej do teamu adminów.
@Gooma: jeśli korpo, to na 90% redhat.
@jxlhc: miałem uprawnienia, resetowanie hasełek, obsługę drukarki z terminala, trochę basha, łączenie sie zdalne przez ssh i ftp, wyświetlenie listy wszystkich procesów, pierdoły związane z modułami jądra i tego typu sprawy.

@FunkYoSelf: czytaj dokładnie, a nie wyrywasz z kontekstu