Wpis z mikrobloga

CO MAM ZROBIĆ?! :/

1. Kupiłem buty na allegro i przyszły całe rozklejone.
2. Oddałem na reklamację. Poinformowali mnie, że wyślą nowe.
3. Powiedzieli mi, że oddadzą tylko 9,50 zł za moją wysyłkę (z ich winy), pocztą kosztowała 15,50 zł. O te 6 zł już nie robiłem wielkiej cebuli i się zgodziłem.
4. Dzisiaj w końcu przysłali buty, a tu gurwa całkiem inne do biegania zamiast butów halowych (o ujowym kolorze nie wspomnę, bo ostry żółty i zielony). Dodatkowo o numer mniejsze, więc gówno mi z nich.

Jestem #!$%@? na maksa, prawie 2 tygodnie minęło, a tu nie ma w czym chodzić. Pasuje mi zaraz dzwonić do tych wałków. Co mam im powiedzieć? Macie jakieś pomysły?
Jakieś żądania zgodnie z prawem?
Jeszcze może mam znowu tracić czas i pieniądze na zwrot..
Przecież to do ch#ja nie podobne.
URWA MAĆ.
#prawo #zakupy #pytanie #allegro
  • 9
  • Odpowiedz
@jem_pierogi: Dzięki. Mogą oni sobie gadać, że zwracają tylko za najtańszą przesyłkę (9,50zł)? Nie jest to reklamacja z tytułu gwarancji.
@prawdziwek: Nie wiem, ale straciłem dużo czasu i nerwów. Dodatkowo znowu stracę za wysyłkę.
  • Odpowiedz
@Tippler: jak oddasz im buty to oni muszą Ci oddać tyle ile za te buty zapłaciłeś. przesyłka nie jest raczej zwracana, ale możesz zapytać ich albo gdzieś na stronie UOKiKu wyczytać
  • Odpowiedz
@jem_pierogi: Znalazłem coś takiego "W związku z tym, iż wymiana i naprawa jest nieodpłatna, to koszty dostarczenia sprzętu do sklepu obciążają sprzedawcę". Tylko nie wiem czy jak sobie wyślę za 15 to dostanę 15 czy mogą wrócić jak za tańszą wysyłkę. A nie wysyłam tego kurierem tylko zwykłą Pocztą Polską..
  • Odpowiedz
@Tippler: nie jestem w domu, więc nie sprawdzę. najlepiej powiedz wszystko przez telefon konsultantowi, że wysyłasz poczta i wysyłka 15ziko, a wcześniej dostałeś 9. albo czy sami załatwia kuriera
  • Odpowiedz
@jem_pierogi: Dzwoniłem i powiedzieli, że wysłali takie, bo tamte już się skończyły. Profesjonalizm..
I zwrócą mi kasę (9,50zł) za wysyłkę, bo ekonomiczną tyle ponoć i wystarczy + oczywiście całość. Szkoda, że nie wrócą mi czasu, bo kilka złotych to już #!$%@?.
  • Odpowiedz