Wpis z mikrobloga

Panowie, jakie są rozwiązania na wypadek gdyby przyszło mi popełnić herezję i pracować na Windows ale nie chcieć rezygnować z termianala i Linux ? (jeśli chodzi o sieci)

Wiem ,że istnieje wirtualizacja, ale chodzi o bardzo bliskie spięcie tego tak żeby to wszystko się przenikało. Wiem ,że ktoś (nawet Polak) to wykonał, nie pamiętam tylko jego ksywki.
Koleś miał nawet skrypty (nie wiem czy autorskie) tłumaczące mu ścieżki z Windows na ścieżki z Linux żeby system gość (działający w tle) mógł operować na plikach jakby były jego.
Aplikacje unixowe, a przynajmniej terminal uruchamialy mu się w okienkach na ekranie.

Ktoś coś kojarzy ?

#linux #windows #informatyka
  • 38
@kmicolo: Ja ostatnio myślałem nad Macbookiem ale zbyt świeżo kupowałem poprzedni komputer.

Jeszcze z 2 lata i sobie pozwolę. Nie żeby teraz kasy zupełnie nie było ,ale studia kończę w tym roku, ogarnie się jakieś własne mieszkanie, pracę, drugi stopień i jak starczy czasu na zabawy to będziemy inwestować w sprzęty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kmicolo: Nie zastąpi to moich 4 rdzeni i 16gb ram ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ogólnie gram mało. Po prostu bycie hipsterem jest zbyt mało pasjonujące - Dzisiaj prawdziwy hipster używa Linuxa, Macki są dla snobów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja natomiast przeistaczam się w protohipstera, czyli coś czym każdy hipster chciałby być, będę tak hipsterski jak pierwszy hipster! albo bardziej!

Stąd też
@kmicolo: Są jakieś alternatywne pseudo-klienty. Linux jest jednak bardzo skupiony na programowaniu i sieci. Rozrywka sama w sobie jest tam na uboczu. Za mało użytkowników ma na klasycznych PC ,żeby duże firmy zadbały o niego jak należy. Powoli się to zmienia ale wciąż jest baaaardzo daleko od ideału.
  • 0
@kmicolo: do pracy w sumie też średnio, chyba że nie robi się nic wielkiego ;) na początek się nada ale imho szybko odczuje się chęć przesiadki na coś mocniejszego
  • 0
@kmicolo: mamy w pracy z 5 mini, każdy w jakiś sposób niedomaga trochę, tzn da się uzywac, ale w porównaniu z MBP pro z retiną czuć różnicę ;)

@Ilythiiri: a nie wystarczy Ci jakiś sensowny shell i putty pod winda? skoro i tak chodzi Ci o sam terminal ;)