Wpis z mikrobloga

Wykop zaatakowany!

W wyniku działań grupy internautów mogliście od wtorku wieczorem zauważyć problemy w funkcjonowaniu naszego serwisu. Powodem tego były przygotowania do ataku DDoS, który miał miejsce przez kilka godzin od godz. 14.30 wczoraj. Atak symulował nagłe wejście dużej liczby internautów na Wykop przez co próbowano zablokować nasze serwery. Dzięki szybkiej reakcji naszego działu IT zniknęliśmy z sieci jedynie na kilkanaście minut, a atakujący zostali przekierowani na pustą stronę :).

W tym miejscu chciałbym podziękować naszemu IT za udaną bitwę, a Was przeprosić za zaistniałe komplikacje.
  • 77
W poprzednim wpisie ("Reklama na Wykopie"), pisaliście, że niebawem będą "duże pozytywne zmiany". Od tamtego wpisu minęło 1,5 miesiąca, a żadnych zmian nie widać...
"..a Was przeprosić za zaistniałe komplikacje..." To chyba kilku troli powinno za zainstniałą sytuację przeprosić wykop.pl... :)

Ps. Pozdro dla dzielnych adminów :)
Trolle? To tak jakby trollem nazwać Rejtana, a Konrada Wallenroda... ach zresztą.

Polacy znów jak w pamiętnej bitwie z krzyżakami odparli najazd nazijudeomasońskich anarchistów!
I to było tylko ok 90 osób z 4chan... Pomyślcie co by było gdyby odbyt internetu zebrał się w kupie i walnął z jonowych dział tak jak potrafi najlepiej. Myślę, że to było otarcie się o włos, o prawdziwy DDOS! ;P
Śledziłem wykopy związane z tymi dziwnymi wojnami, czytałem komentarze i najlogiczniejszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie "okresu próbnego" dla nowych użytkowników (niestety nie pamiętam, kto na to wpadł). Ktoś zasugerował, żeby nowy użytkownik, załóżmy przez dwa tygodnie, nie mógł komentować i dodawać nowych znalezisk, jedynie wykopywać. Wtedy podjudzanie innych do dziwnych batalii akcji typu "załóżmy konto na wykopie, zwyzywajmy ludzi, dodajmy znalezisko o wojnie na drawballu" zostałoby znacznie ograniczone.
to ze stoi w beyondzie o niczym nie świadczy. A agregat + baterie + chłodzenie to teraz standard a nie luksus. Podobnych lokalizacji w Polsce jest troche.