Wpis z mikrobloga

Jak podłączyć panel przód do mojej płyty ASUS P5n32 E-SLI? Mam takie części ( http://imgur.com/a/m0MUK ) ale nie wiem które to audio a które to USB (chyba to po prawej to USB ale to zdjęcie świadczy o tym, że to AUDIO.

Ogólnie to chyba coś źle podłączyłem bo podłączyłem pada = już nie działa i nową kamerkę = już nie działa :(
PS. Da się z nimi coś zrobić?

#hardware #komputery #pc #informatyka #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #elektroda #kiciochpyta
cameel_ - Jak podłączyć panel przód do mojej płyty ASUS P5n32 E-SLI? Mam takie części...

źródło: comment_UonXh2sYsCLqgA5sjs1K5zSLoNaY8D4A.jpg

Pobierz
  • 10
@cameel_: Do tego panelu masz kostki czy luźne piny? Jeśli kostki to się nie da pomylić przez wolne piny. Wzór podłączenia do płyty głównej znajdziesz w instrukcji do niej, tam będziesz miał rozpisane wszystkie złącza, kolejność pinów a często nawet napięcia.
@cameel_: odwróć tę płytkę i zobacz ścieżki. Dla przypomnienia chodzi o część przewodzącą na płytce :> To są takie ścieżki metalowe pokryte soldermaską :>

Bez mapy tylko metodą prób i błędów dojdziesz, a tu masz wymalowane wszystko za pomocą ścieżek :P
@Aureli: @cameel_: złącza są spoko. Te audio z tyloma pinami to jest full wypas HiFi 80.1 :P W specyfikacji na płycie głównej masz, które są minimalnie wymagane dla kanału lewego i prawego.

Te trzeba zewrzeć do siebie wtedy masa do masy, odpowiedni pin do pina na płycie. Z USB sytuacja jest podobna, są pewne minimalne sposoby połączenia, a inne to dodatek na HiperWypasSpeed.
@cameel_: na kiedyś podłączałem i mi chodzi ten panel. Wiem jak, ale w sensie sposobu na rozszyfrowanie co do czego, a nie jak wpiąć na blachę, tylko otworzyłem manual do płyty głównej, zobaczył na schemacie kolejność złącz w gnieździe USB i się udało.

(rozszyfruj który pin na tym froncie jest od którego styku w gnieździe USB)
https://en.wikipedia.org/wiki/USB

A ze strony płyty głównej masz oznaczenia pinów, które są wyjaśnione w manualu do
@cameel_: o ile są spalone to są spalone - nastąpiła przemiana chemiczna, która nie jest odwracalna i można wtedy tylko coś takiego wymienić (ścieżkę/chipa/inny element elektroniczny/całe urządzenie) :P Jeżeli nie są spalone to działają :P