Wpis z mikrobloga

Mam problem z licznikiem rowerowym po wymianie baterii. Model #sigma 1200. Pierwszy raz od zakupu padła mi bateria, dzisiaj kupiłem nową, wymieniłem i niestety ekran wygląda tak jak poniżej. "Zapalone" są wszystkie elementy wyświetlacza. Nachylając licznik pod odpowiednim kątem (zdjęcie) widać, że elektronika działa i na ekranie miga komunikat, który powinien pojawić się po świeżym uruchomieniu licznika. Przytrzymanie przycisku resetu nie pomaga. Ponowne wyjęcie i włożenie baterii nie pomaga.

W internecie znalazłem film z wymiany baterii w podobnym modelu i widać na nim, że nie podświetlają się wszystkie elementy wyświetlacza (linkuję do konkretnego momentu): http://www.youtube.com/watch?v=Ob3btQfrKAg&t=0m48s

Czy mój wyświetlacz padł? Czy możliwe, że problemem są tanie baterie, które kupiłem w markecie - zdjęcie?

#rower #pytaniedoeksperta #elektronika
thecar - Mam problem z licznikiem rowerowym po wymianie baterii. Model #Sigma 1200. P...

źródło: comment_OrnjDwMRbeB3DBX391KcYfsj7xG25uSs.jpg

Pobierz
  • 11
@thecar: Jeśli dobrze kojarzę to są dwa rodzaje ze standardowych, okrągłych baterii. I może użyłeś tej "drugiej"
A ten komunikat, który widzisz pod kątem to rozmiar koła. A to jest standardowy ekran po wymianie baterii. Ja bym próbował z inną.
Jeśli dobrze kojarzę to są dwa rodzaje ze standardowych, okrągłych baterii. I może użyłeś tej "drugiej"

@oko_strusia: są dwa rodzaje 3V baterii CR2032?

A ten komunikat, który widzisz pod kątem to rozmiar koła. A to jest standardowy ekran po wymianie baterii. Ja bym próbował z inną.

@oko_strusia: wiem, wkleiłem żeby pokazać, że sama elektronika teoretycznie działa poprawnie i na ekranie próbuje się wyświetlić to, co powinno.

@paw39: Wkładałem po
@thecar: To wygląda jak by było za duże napięcie zasilania, no chyba że w samym liczniku gdzieś w opcjach jest regulacja kontrastu - w co mocno wątpię. Nie pozostało nic innego jak poczekać aż bateria się trochę rozładuje ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thecar: mam taki sam problem, użyłem nowych baterii panasonic lr44, które mają 1,4V, później założyłem baterię z tej samej partii tylko używanej, wyjętej z zabawki która miała 1,32V i licznik działa prawidłowo.
@mnemic666: mam ten "problem" za każdym razem kiedy wymieniam baterię. Okazuje się, że po 2-3 dniach ekran wraca do normy i później działa już prawidłowo. Przez te kilka lat wkładałem do licznika baterie różnych producentów i za każdym razem przy nowej baterii jest taki efekt.