Wpis z mikrobloga

@johann89: O cholera. Nie zwróciłem na to uwagi nawet! A wiesz, że w książce Daltona Fury "Kill Bin Laden" (książka autorstwa komandosa Delty, który właśnie dowodził całą operacją i opisuje ją bardzo dokładnie) wspomina on właśnie o komandosie ze swojej drużyny na którego wołali bodajże Shrek? Ponoć nigdy nie rozstawał się ze swoim ukochanym G3. Ale to chyba nie on, bo o ile dobrze sobie przypominam to mówili na niego Shrek,
@johann89: Jeśli interesują Cie tematy właśnie sił specjalnych, elitarnych jednostek typu Delta, polowanie na Bin Ladena to dostaniesz dostaniesz wzwodu podczas czytania. Autor opisuje wszystko. Nie tylko misję w Afganistanie, ale też wspomina o innych operacjach np. na Bałkanach. Operacja w górach Tora Bora też dokładnie opisana. Czasami może jednak trochę nudzić, bo autor skupia się często na taktyce, opisywaniu kontaktów z miejscowymi itp. Na minus też może być język. Książka
@johann89: "Kill Bin Laden" też polecam zainteresowanym historią wojny w Afganistanie. Bo nikt nie opisze lepiej początków interwencji niż facet, który jako jeden z pierwszych tuż obok agencji CIA wszedł do akcji już w październiku 2001. Opisane dokładnie jak CIA i Ameryka przygotowywała się do interwencji w Afganistanie. Wszystko od podszewki.
@Budka_dla_ptakow: Kiedyś pod tagiem #militaryboners wrzucałem kilka zdjęć z tego okresu, między innymi ekipę, która jako pierwsza weszła do Tora Bora i słynne zdjęcie przedstawiające bombardowanie tego kompleksu. Ogólnie bardzo interesujący klimat. Samemu bawię się również w kompletowanie szpeju Force Reconu z pierwszej połowy 2004 roku. ;)
@johann89: Ah te "kosiarki stokrotek" (bomby BLU-82). Krąży mit, że jak Amerykanie je zrzucali to Ruscy w końcu skontaktowali się z USA z pretensjami co się tam #!$%@? w Afganistanie, bo oni w jakichś swoich ośrodkach badawczych rejestrują wstrząsy od trzęsienia ziemi XDXD.

Fajne hobby. Ja się ograniczam tylko do zbierania informacji, bo to dla mnie mega ciekawe.
Coś w tym stylu?
B.....w - @johann89: Ah te "kosiarki stokrotek" (bomby BLU-82). Krąży mit, że jak Ame...

źródło: comment_CqdiL6JZXNJBQ5fD95fz2MLQZPNqtU59.jpg

Pobierz