Wpis z mikrobloga

@Ilythiiri: Ja implementując tego RFC też zrozumiałem to jako "po 2 bajtach integera może być body w którym można wrzucić dowolny śmietnik", ale uznany w branży zestaw testujący wysyła nieprawidłowy UTF-8 i twierdzi, że złamałem specyfikację akceptując uszkodzony UTF :D
Z tego względu zastanawiam się czy to z moim angielskim coś nie tak, czy też autorzy softu testującego nadinterpretowali specyfikację.
@kiler129: FuckUP goni FuckUP. Norma w IT i każdej innej branży na świecie. Jak dla mnie tam pisze coś w stylu:

(po integerze ? kolejny integer?) cośtam integer 2-bajtowy, ciało MOŻE zawierać kodowane UTF-8 dane z wartością których interpretacja nie jest zdefiniowana przez tą specyfikację.

Jeśli zrozumiałeś podobnie to znaczy ,że chyba ktoś inny nad interpretował.
@Ilythiiri: "Following the 2-byte integer, the body (...)" oznacza w naszym tłumaczeniu dokładnie "Następujące po 2 bajtowej liczbie całkowitej ciało (...).

Problemem jest odniesienie się do jeszcze innych fragmentów RFC:

(...)there are
types for textual data (which is interpreted as UTF-8 [RFC3629]
text), binary data (whose interpretation is left up to the
application), and control frames (which are not intended to carry
data for the application but instead for protocol-level signaling,
@kiler129: Cóż, w takim razie nie jestem w stanie pomóc.
Z ogólnej lektury tego co podajesz może wynikać ,że są odniesienia do innej specyfikacji gdzie to jest zdefiniowane.

Jak już nie da rady inaczej to przystosuj się do konwencji.
@Ilythiiri: Zapytam chyba autorów narzędzia testującego skąd oni wyciągneli taki a nie inny wniosek.
Generalnie to i tak czysto teoretyczne rozważanie - nie widziałem serwera który robiłby cokolwiek z danymi od klienta nt. zamknięcia połączenia ;)