Wpis z mikrobloga

bardziej zajmowałem się edycją


@Mephistofeles: Ja w sumie też, ale osmapa generuje mapę dla Garmina, więc jestem zainteresowany częstotliwością aktualizacji zarówno bazy, jak i kafelków.
@marek22: Ni w ząb nie umiem tego zinterpretować, ale (1) fajne i (2) na mapce ostatnich zmian w bazie poprawki są. Czyli teraz interesuje mnie częstotliwość generowania kafelków. Na odświeżanie wpadłem, nie pomaga...
@rmikke: powinny być generowane jak użytkownik przegląda mapę, ale pewnie ciężko utrzymać serwer za darmo. Kiedyś się zaktualizuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak zasadniczo, to w jakim celu chcesz zobaczyć te dane tam teraz?

Możesz jeszcze spróbować na osmapa.pl kliknąć z SHIFTem w mapę -> pokaż obrazek -> i dopisać na końcu /dirty żeby wymusić odświeżenie. Jak dopiszesz /status to wtedy zobaczysz datę ostatniego generowania. I pamiętaj
tak zasadniczo, to w jakim celu chcesz zobaczyć te dane tam teraz?


@marek22: Tak zasadniczo, to zainteresowało mnie, czemu na openstreetmap.og jest, a na osmapa.pl nie ma :D
Bo zacząłem od odświeżenia osmapy i zdziwienia się, że nie ma.

Klikanie z SHIFTem w mapę nic nie robi, to może zależeć od przeglądarki?
@marek22: Jest jeszcze śmieszniej - poprawki widać lub nie, w zależności od wybranego stylu mapy. Mapnik pokazuje, Hike&Bike - nie. Czyli że jakby problem z generowaniem kafelków.
@rmikke: osmapa ma swój jeden styl, inne są tylko podpięte. Z kafelkami nie jest taka prosta sprawa. Generalnie to mówi się, że osm.org jest dla maperów, tam też poprawki widać od razu. Reszta stylów/stron to dla odbiorców i tam zmiany nie muszą być od razu widoczne. Jak serwer ma dużo zasobów to dodatkowo odświeża wszystkie kafelki co jakiś czas (potrzeba dużo mocy) a jak jest to jakiś mały to raczej odświeża