Wpis z mikrobloga

  • 370
Dziś w końcu po 3 latach obstawiam antydepresanty. Zmieniłem nawyki, otoczenie, styl życia, ćwiczę, biegam, dobrze się odżywiam, mam cudownego różowego paska. Trzymajcie kciuki co by nawrotow nie było :)
#nobodykiers #depresja #nerwica
  • 80
  • Odpowiedz
@POPPO: jest prosty sposób na uniknięcie depresji. Trzeba szukać szczęścia wewnątrz siebie i nie uzależniać go od żadnych czynników zewnętrznych. Samorealizacja drogą do szczęścia.


@JazzBlurr: Jak chcesz uniknąć w ten sposób depresji, jeśli jest wywołana przez chorobę wirusową lub autoagresyjną czy przewlekły stan zapalny?
  • Odpowiedz
@POPPO: Po poznawczo-behawioralnej terapii są częstsze i szybsze nawroty, ale krócej trwa terapia. Po psychodynamicznych terapiach (opartych na wglądzie) terapia trwa dłużej ale nawroty są rzadsze. Potwierdzone badaniami, jak chcecie zrodlo to piszcie
  • Odpowiedz
@dfdrdedwdsdxdcdv: ehh. Poszukaj sobie publikacji "Immunological research in clinical psychiatry", jak coś to mogę wysłać na maila. Związek między układem immunologicznym, endokrynalnym, a chorobami psychicznymi nie ulega wątpliwości. Co ciekawe, sam o tym mówisz, bo stres ma wpływ na ekspresję cytokin i to może być jeden z mechanizmów wywoływania depresji.
  • Odpowiedz
@flejwaflejwaplejapleja: Jest związek, owszem, nawet są zespoły po chorobach wirusowych, które przypominają dystymię czy wypalenie zawodowe. Ale sama napisałaś, że jest to tylko "związek". To, że jest związek pomiędzy dwoma czynnikami nie oznacza, że jeden wywołuje drugi. Bo może być tak, że np. depresja nie ma ostrego początku, a osoby przygnębione mniej dbają o siebie i mogą częściej na takie choroby zapadać.

Poza tym, twierdzenie, że teoria monoaminowa jest fałszywa,
  • Odpowiedz
@dfdrdedwdsdxdcdv: Praktyka kliniczna pokazuje też, że u osób leczonych interferonem gamma pojawia się depresja, mimo braku jakichkolwiek problemów życiowych. Dlatego zalecam czytanie publikacji.

A teraz odpowiedź na Twoje głupkowate ataki. Gdzie napisałam, że teoria monoaminowa jest fałszywa? Gdzie napisałam, że układ immunologiczny jest jedynym czynnikiem odpowiadającym za depresję? Nie wkładaj mi niczego w usta, proszę, a w szczególności takich bredni. Czytaj ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@flejwaflejwaplejapleja:

Gdzie napisałam, że teoria monoaminowa jest fałszywa? Gdzie napisałam, że układ immunologiczny jest jedynym czynnikiem odpowiadającym za depresję?

Skoro zaprzeczasz, że neuroprzekaźniki wywołują depresję i mówisz, że jedyną przyczyną depresji są zakażenia, to tym samym stwierdzasz, że inne teorie mówiące o przyczynach depresji są nieprawdziwe.

Nie napisałaś, że "jednym z czynników wywołujących depresję mogą być zakażenia wirusowe", a "depresję wywołują zakażenia wirusowe", co jest nie tylko nieprawdą, ale i manipulacją
  • Odpowiedz